Wyniki sprzedaży Open Finance S.A po 3 kw. 2018

10/31/2018

Niesłabnące zainteresowanie Polaków kredytami hipotecznymi, zmiany organizacyjno-procesowe w spółce, a także duża aktywność w pozyskiwaniu nowych Klientów to czynniki, które miały istotny wpływ na wyniki sprzedażowe Open Finance S.A. i Home Broker S.A. w 3 kwartałach 2018 roku.

 

 

Z tego artykułu dowiesz się:

 

 

Całkowita wartość sprzedaży produktów finansowych oraz nieruchomości za ten okres wynosi już ponad 10 mld złotych.

 

Zamknięcie 3 kwartału 2018

Spółka Open Finance S.A. zamknęła 3 kwartały 2018 roku sprzedażą kredytów na poziomie 8,1 mld zł, co stanowi wzrost o 29% w stosunku do analogicznego okresu w roku 2017. Prawie 6,8 mld zł z tej sumy stanowiły kredyty hipoteczne, których sprzedaż dynamicznie wzrosła, bo aż o 34% rok do roku.

Warto zauważyć, że spółka zanotowała wzrosty nie tylko w segmencie kredytów mieszkaniowych, ale również gotówkowych, gdzie sprzedaż wyniosła 719 mln zł, co daje poprawę wyniku o 12% w ujęciu rok do roku oraz firmowych ze sprzedażą na poziomie 601 mln zł, co oznacza wzrost o 5% rok do roku.

W tym samym okresie, wartość nieruchomości sprzedanych za pośrednictwem Home Broker S.A. wyniosła 2,1 mld zł, co oznacza spadek o 20% względem analogicznego okresu roku ubiegłego. Natomiast niewielki wzrost nastąpił w obszarze rynku wtórnego, gdzie wartość sprzedanych nieruchomości osiągnęła 980 mln zł, co oznacza poprawę o 2% rok do roku.

 

Zmiany w różnych obszarach

W obszarze sprzedaży produktów inwestycyjnych - wolumen zaoferowanych UFK jednorazowych, obligacji, funduszy, ubezpieczeń oraz produktów regularnego oszczędzania wyniósł 211 mln zł w 3 kwartałach 2018 roku, co jest spadkiem o 21% w porównaniu do analogicznego okresu roku 2017.

Z satysfakcją stwierdzam, że za nami solidne 3 kwartały – możemy po raz kolejny pochwalić się stabilnymi danymi sprzedażowymi. Rynek nam sprzyja, a my potrafimy wykorzystać tę sytuację i dostosować się do trendów, pozyskując nowych Klientów. Stale rośnie popyt na kredyty hipoteczne, zauważamy też coraz większe zainteresowanie kredytami gotówkowymi. Liczymy, że końcówka 2018 roku będzie dla nas bardzo dobra – mówi Joanna Tomicka-Zawora, Prezes Zarządu Open Finance S.A. i Home Broker S.A.

 

 

Sprawdź też:

Wyniki Grupy Open Finance SA po III kw. 2017 roku

Stabilne wyniki finansowe Grupy Open Finance SA

Umów darmowy kontakt z Ekspertem Open Finance

  • Wygodnie - rozmowa telefoniczna lub spotkanie
  • Kompleksowe wsparcie
  • Bez zobowiązań
c5eb9ea0-7b7e-4588-b0b3-c4bc40acaff5.jpg

Powiązane artykuły

kredyt bez wkładu.png
12/03/2021

Mieszkanie bez wkładu własnego

Nowy program rządu „Mieszkanie bez wkładu własnego” daje możliwość zaciągnięcia kredytu mieszkaniowego bez wymaganego wkładu własnego. Dla młodych osób odłożenie wymaganego przez banki minimalnego wkładu własnego na poziomie 10% jest czasochłonne, mogłoby zająć nawet kilka lat. Państwo zdecydowało się na ułatwienie tego procederu, tak więc przyjrzyjmy się założeniom narzuconym przez rządzących.
więcej >
Kredyt gotówkowy jak się przygotować.png
12/03/2021

Kredyt gotówkowy – jak się przygotować?

Zbliżają się święta, a co za tym idzie zwiększone wydatki. Jeśli już dziś martwisz się, że Twój budżet tego nie wytrzyma, to może nie warto się zamartwiać tylko sprawdzić jak możemy sami sobie pomóc. Najłatwiejszym rozwiązaniem jest poszukać korzystnego kredytu gotówkowego, który pomoże nam zrealizować nasze plany. Jak uniknąć błędów przy wyborze oferty kredytu gotówkowego? Podpowiemy Ci w tym artykule.
więcej >
Co jeśli nie będę spłacać raty kredytu
12/03/2021

Kredyt hipoteczny – co jeśli nie będę spłacać rat kredytu

Dobrze jest patrzeć zawsze optymistycznie w przyszłość, ale trzeba również zakładać te czarne scenariusze. Dlaczego? Żeby nic w życiu nas nie zaskoczyło. W obecnej sytuacji ekonomicznej, z wciąż rosnącymi stopami procentowymi również należy przygotować się na różne sytuacje. Warto zastanowić się już dziś, co trzeba byłoby zrobić, jeśli utracilibyśmy płynność finansową z różnych powodów.
więcej >