×
  Kamil Biernat

  Kamil Biernat / Ekspert Finansowy Ekspert Finansowy

  Co to jest kredyt z gwarancją Kredyt hipoteczny

  Kredyt z gwarancją to kredyt, który zabezpiecza Bank Gospodarstwa Krajowego. Jest on przeznaczony głównie dla małych i średnich przedsiębiorstw z krótką historią kredytową.

  Kredyt z gwarancją pomaga w rozwoju lub rozpoczęciu działalności gospodarczej. Posiada zabezpieczenie BGK, więc w razie problemów z płatnościami część spłaty zostanie dokonana przez bank. Jest to alternatywa dla kredytu obrotowego.

  Kredyt obrotowy to pomoc finansowa od banku, którą możesz pokryć część kosztów firmowych albo krótkoterminowych długów. Dzięki temu twój biznes zachowa płynność finansową. Zwykle by otrzymać takie zobowiązanie bank wymaga zabezpieczenia, np. w formie nieruchomości. Jeżeli dopiero startujesz ze swoją firmą i nie możesz przedstawić w banku wystarczającego zabezpieczenia, to pozostaje Ci możliwość uzyskania gwarancji BGK.

  Kredyt z gwarancją, czyli alternatywa dla finansowania obrotowego – czym się wyróżnia?

  Kredyt z gwarancją de minimis jest bardzo podobny do zwykłego kredytu obrotowego dostępnego dla przedsiębiorstw. Różnicą między tymi produktami jest to, że gdy nie będziesz w stanie spłacać kredytu z własnych środków, to spłaty dokona udzielający gwarancji, czyli Bank Gospodarstwa Krajowego. Dzięki temu, nawet gdy nie posiadasz wystarczającego zabezpieczenia albo twoja firma działa na rynku krótko, to bank chętniej udzieli ci takiego finansowania. W sytuacji gdy spóźnisz się z płatnością raty zobowiązania, to BGK spłaca tę ratę do banku komercyjnego. Oczywiście będziesz musiał zwrócić tę ratę.

  Co to jest gwarancja de minimis?

  Zasady zabezpieczenia kredytu gwarancją de minimis wyglądają następująco:

  • BGK obejmuje gwarancją maksymalnie 60% kredytu.
  • Maksymalna suma zabezpieczenia to 3.5 mln złotych.
  • Zabezpieczenie może trwać maksymalnie 27 miesięcy.

  Kredyt z gwarancją – jak go otrzymać?

  Kredyt z gwarancją dostępny jest dla osób prowadzących działalność gospodarczą na tych samych zasadach co kredyt obrotowy. Standardowo badana jest zdolność kredytowa. Po uzyskaniu kredytu należy złożyć również wniosek o gwarancję Banku Gospodarstwa Krajowego. Każdy bank ma procedury wewnętrzne co do udzielenia kredytu. Istotnym wymaganiem do uruchomienia zobowiązania jest to, że musisz założyć konto firmowe w danym banku. Kiedy będziesz je wybierał, to zwróć uwagę na ewentualną opłatę za jego prowadzenie.

  Jakie banki udzielają kredytów z gwarancją de minimis?

  Z wnioskiem o kredyt z gwarancją de minimis, możesz zwrócić się do następujących banków: Alior Bank, BGŻ BNP Paribas, Bank BPH, Bank BPS, Bank Citi Handlowy, Bank Millennium, BOŚ Bank, Bank Pekao, Bank Zachodni WBK, Credit Agricole, Deutsche Bank, Getin Bank, Idea Bank, ING Bank Śląski, Krakowski Bank Spółdzielczy, mBank, PKO Bank Polski, Plus Bank. Raiffeisen Polbank, Bank SGB oraz Toyota Bank.

  Kredyt z gwarancją to idealne rozwiązanie dla firm, które chcą uzyskać dodatkowe środki na rozwój lub rozpoczęcie działalności gospodarczej. Jest to również szansa dla firm, które nie mają odpowiedniej zdolności kredytowej, by uzyskać kredyt obrotowy na standardowych warunkach.

  Ekspert Finansowy

  Kamil Biernat
  Ekspert Finansowy
  Al. Jerozolimskie 56c
  00-803 Warszawa

  Umów spotkanie z Ekspertem Open Finance

  Umów spotkanie w oddziale:

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Infolinia 801 600 200

  Oddział

  Nasza infolinia pracuje od poniedziałku do piątku,
  od godziny 8.00 do 20.00

  Dziękujemy

  Twój formularz został wysłany poprawnie. Skontaktujemy się Tobą w ciągu 24 godzin by porozmawiać o Twoich potrzebach kredytowych.

  Umów spotkanie