×
  Biuro Prasowe

  Biuro Prasowe Open Finance /

  Co to jest polisa z UFK?

  Każdy z nas chce zabezpieczyć swoją przyszłość pod względem finansowym. W tym celu poszukujemy optymalnie dobranych produktów, które będą stanowić zabezpieczenie naszej przyszłości, a jednocześnie pozwolą nam pomnażać posiadane przez nas oszczędności.

  Jednym z takich rozwiązań jest polisa z UFK. Wciąż jednak wiele osób nie wie czym się charakteryzuje. Czas rozwiać wątpliwości.

  Czym jest polisa z UFK?

  Pod nazwą polisa z UFK kryje się ubezpieczenie na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym. To jedno z popularnych narzędzi finansowych, które służyć ma nam zarówno w celu gromadzenia i pomnażania pieniędzy, jak i stanowić ochronę naszego życia i zdrowia. W zależności od tego, jaki wariant polisy wybierzemy, może być ona zarówno ubezpieczeniem i sposobem na pomnażanie swoich pieniędzy, jak i przede wszystkim narzędziem do inwestowania. 

  Klient, który jest zainteresowany tego typu polisą może jednorazowo wpłacić znaczną kwotę pieniędzy lub też zdecydować się na płacenie równych, miesięcznych składek, co jest doskonałą opcją dla osób, które chcą zacząć długofalowo oszczędzać. 

  W jaki sposób możemy wykorzystać ubezpieczenie na życie z UFK?

  Polisa ta jest produktem bardzo elastycznym, który możemy wykorzystywać w wielu różnych celach. Dla sporej części osób jest po prostu motywatorem do oszczędzania, dzięki któremu mogą jednocześnie osiągać większe zyski, niż na lokacie czy rachunku oszczędnościowym. Nie jest to jednak jedyne zastosowanie tej polisy. Może być ona również stosowana jako zabezpieczenie dla przyszłości naszych dzieci. Pozwala nie tylko odłożyć spore oszczędności, ale również gwarantuje ich wypłatę na wypadek naszej śmierci. Polisa z UFK może być również traktowana jako dodatkowe ubezpieczenie emerytalne, które w dzisiejszych czasach powinien posiadać każdy z nas. Wszyscy bowiem wiemy, że prognozy dotyczące wysokości emerytur nie są niestety optymistyczne. 

  W jaki sposób pieniądze są pomnażane?

  Wspominaliśmy już, że w przypadku polisy z UFK nie tylko gromadzimy swoje pieniądze, ale również mamy szansę je pomnażać. W jaki sposób? Część zgromadzonego przez nas kapitału jest bowiem inwestowana w różnego rodzaju elementy. Wśród nich wymienić można akcje czy obligacje. Możliwe jest również inwestowanie mieszane, a także określanie, jaka część naszego kapitału ma być inwestowana w obligacje, a jaka w akcje. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ inwestowanie w akcje może oznaczać większe zyski, ale jest również obarczone ryzykiem, czyli może spowodować nawet utratę części naszych pieniędzy.

  Na jak długo zakłada się polisę z UFK?

  W przeciwieństwie do lokat i polisolokat ubezpieczenie na życie z UFK to produkt, z którego korzystamy przez długi okres wynoszący najczęściej kilkanaście lat. Po zakończeniu okresu trwania polisy możemy zdecydować się na wypłatę zgromadzonych i pomnożonych pieniędzy lub zdecydować się na jej kontynuowanie. Co ważne, skrócenie czasu trwania umowy może oznaczać utratę części wypracowanych zysków dlatego też niezwykle ważne jest sprawdzanie warunków umowy i OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia).

  Podsumowując, polisa z UFK to dobre rozwiązanie dla wszystkich osób, które chcą długofalowo oszczędzać oraz pomnażać swój kapitał.

  Ekspert Finansowy

  Biuro Prasowe Open Finance

  Umów spotkanie z Ekspertem Open Finance

  Umów spotkanie w oddziale:

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Infolinia 801 600 200

  Oddział

  Nasza infolinia pracuje od poniedziałku do piątku,
  od godziny 8.00 do 20.00

  Dziękujemy

  Twój formularz został wysłany poprawnie. Skontaktujemy się Tobą w ciągu 24 godzin by porozmawiać o Twoich potrzebach kredytowych.

  Umów spotkanie