×
  Anna Krzyżewska

  Anna Krzyżewska / Ekspert Finansowy Ekspert Finansowy

  Doradca finansowy - w czym może pomóc? Kredyt hipoteczny

  Doradca finansowy pomoże zadbać o budżet domowy. Przeprowadzi przez proces kredytowania i pomoże w pomnażaniu posiadanego już majątku. Przy wyborze doradcy należy zwrócić uwagę na ugruntowaną pozycję firmy oraz doświadczenie doradcy finansowego.

  Historia i regulacje

  Instytucja doradztwa finansowego w Polsce pojawiła się na początku XXI wieku. W chwili obecnej jest to rynek dynamicznie rozwijający się. Specjalistycznych działalności związanych z branżą finansową jest kilkadziesiąt. W Polsce 19 czerwca 2008 roku powstał Związek Firm Doradztwa Finansowego (ZFDF), który monitoruje i zrzesza firmy doradztwa finansowego. Celem ZFDF jest wypracowanie jednolitych standardów pracy firm z tej branży.

  Definicja

  Doradca finansowy - „zawód (według dyrektywy Unii Europejskiej na temat pośrednictwa finansowego) wykonywany przez niezależnych, nie związanych z żadną konkretną instytucją finansową profesjonalistów, których rolą jest przede wszystkim przekazanie klientowi merytorycznej wiedzy na temat ochrony jego majątku”.*

  Doradca finansowy – czym się cechuje, czego należy wymagać od profesjonalisty

  Osoba pracująca jako ekspert z branży finansowej, swój kontakt z klientem powinna zacząć od wywiadu, dzięki któremu będzie mogła określić potrzeby i oczekiwania osoby zainteresowanej usługą doradztwa. Profesjonalista, korzystając z informacji, które uzyskał, powinien porównać kilka produktów spełniających wymagania klienta i dopasować najlepszy. Przy wyborze doradcy finansowego należy zwrócić uwagę na kilka aspektów, takich jak:

  - firma, którą reprezentuje – powinna być to firma znana na rynku,

  - rozległość oferty, którą doradca oferuje – specjalista powinien oferować produkty z różnych firm, towarzystw ubezpieczeniowych i banków,

  - doświadczenia w branży finansowej – warto sprawdzić, od kiedy firma funkcjonuje na rynku finansowym,

  - profesjonalizm i standardy obsługi klienta – doradca powinien  zarówno odpowiedzieć na pytania klienta, jak również być z nim w stałym kontakcie po sprzedaży produktu,

  - opłata za poradę – doradztwo finansowe powinno być bezpłatne dla klientów.

  Warto też zwrócić uwagę na rankingi oraz osiągnięcia danej firmy doradztwa finansowego. Ranking można znaleźć na oficjalnej stronie Związku Firm Doradztwa Finansowego.

   

  *Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Doradca_finansowy

  Ekspert Finansowy

  Anna Krzyżewska
  Ekspert Finansowy
  ul. Wojska Polskiego 3A
  11-400 Kętrzyn

  Umów spotkanie z Ekspertem Open Finance

  Umów spotkanie w oddziale:

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Infolinia 801 600 200

  Oddział

  Nasza infolinia pracuje od poniedziałku do piątku,
  od godziny 8.00 do 20.00

  Dziękujemy

  Twój formularz został wysłany poprawnie. Skontaktujemy się Tobą w ciągu 24 godzin by porozmawiać o Twoich potrzebach kredytowych.

  Umów spotkanie