×
  Marcin Hofman

  Marcin Hofman / Ekspert Finansowy Ekspert Finansowy

  Jak długo trwa procedura kredytowa Kredyt gotówkowy

  Na długość procesowania wniosku kredytowego mają wpływ takie aspekty, jak: rodzaj kredytu, kwota kredytu, zdolność kredytowa oraz rodzaj dokumentacji, jaka jest potrzebna do uruchomienia kredytu.

   

  Rodzaj kredytu – kredyt gotówkowy:

   

  Okres procesowania wniosku kredytowego zależy od tego, jaki kredyt chcemy uzyskać. Najszybciej i najłatwiej jest uzyskać kredyt gotówkowy. Uzyskanie go trwa maksymalnie dwa dni robocze od złożenia wniosku wraz z pełną dokumentacją. Do 30 000 złotych wystarczy zwykle wyciąg z konta potwierdzający uzyskiwane wynagrodzenie. Przy wyższych kwotach bank może wymagać dodatkowej dokumentacji, takiej jak: zaświadczenie od pracodawcy, PIT, czy też pełny wyciąg z konta, który przedstawia nie tylko wpływy, ale również inne transakcje przeprowadzane przy pomocy rachunku osobistego. Warto skorzystać z pomocy doradcy kredytowego, który sprawdzi oferty bankowe, pomoże w uzupełnieniu wniosku kredytowego i złoży go w imieniu klienta. Dzięki bezpośredniemu kontaktowi z doradcą kredytowym, można uzyskać kredyt dopasowany do swoich zdolności i preferencji, gdyż porównuje on oferty z kilku banków.

   

  Rodzaj kredytu – kredyt hipoteczny:

   

  Procesowanie kredytu hipotecznego podzielone jest w każdym banku na cztery etapy.

  Etap 1 – Czas na weryfikację wniosku od momentu złożenia. Ten etap w zależności od banku trwa od dwóch do pięciu dni roboczych.

  Etap 2 – Czas na wydanie decyzji kredytowej. Ten fragment procesu kredytowego trwa od dwóch do nawet dwudziestu jeden dni roboczych.

  Etap 3 – Czas oczekiwania na sporządzenie umowy kredytowej. W zależności od wewnętrznych procedur bankowych ten okres trwa od zera dni (czyli w tym samym dniu, co została wydana decyzja kredytowa) do nawet pięciu dni roboczych.

  Etap 4 - Czas uruchomienia kredytu od momentu podpisania umowy. Ostatni fragment procesu kredytowego trwa od jednego do siedmiu dni roboczych.

  Podsumowując: pełen okres procesowania wniosku kredytowego, od złożenia do uruchomienia kredytu powinien trwać od siedmiu do trzydziestu siedmiu dni. Terminy te zależne są od wewnętrznych zasad i procedur bankowych i od tego, czy wnioski złożone są kompletne i nie ma żadnych braków w dokumentacji lub czy prowadzone są negocjacje z bankiem.

  Podczas starania się o kredyt hipoteczny warto skorzystać z pomocy Eksperta Finansowego, który przeprowadzi przez proces kredytu, od spisania wniosku, do wypłaty środków. Do uruchomienia kredytu hipotecznego potrzebna jest duża ilość dokumentów, takich jak: umowa potwierdzająca źródło uzyskiwania dochodów, wyciągi z konta, umowy z deweloperem, zaświadczenia o zatrudnieniu, operat, zdjęcia nieruchomości, akty notarialne. Proces ten jest skomplikowany, dlatego często pomoc specjalisty jest nieoceniona.

  Ekspert Finansowy

  Marcin Hofman
  Ekspert Finansowy
  ul. Mielżyńskiego 14
  61-725 Poznań

  Umów spotkanie z Ekspertem Open Finance

  Umów spotkanie w oddziale:

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Infolinia 801 600 200

  Oddział

  Nasza infolinia pracuje od poniedziałku do piątku,
  od godziny 8.00 do 20.00

  Dziękujemy

  Twój formularz został wysłany poprawnie. Skontaktujemy się Tobą w ciągu 24 godzin by porozmawiać o Twoich potrzebach kredytowych.

  Umów spotkanie