×
    Marcin Hofman

    Marcin Hofman / Ekspert Finansowy Ekspert Finansowy

    Jak tanio zorganizować święta? Kredyt gotówkowy

    Tanie święta wcale nie oznaczają gorszych. Kilkoma prostymi sposobami możesz zaoszczędzić pieniądze, nie tracąc niezwykłego czasu spędzonego z rodziną.

    Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim mnóstwo wydatków. Jeśli po raz kolejny nie chcesz obudzić się w Nowy Rok z pustym portfelem, to już teraz zadbaj o świąteczne oszczędności. Kilka prostych tricków sprawi, że wydasz na jedzenie, dekoracje i prezenty mniej niż zwykle, a zachowasz niepowtarzalny klimat wyjątkowego czasu spędzonego przy rodzinnym stole.

    1. Podziel się wydatkami na prezenty Co roku zastanawiasz się, co kupić teściowej, a co wujkowi i załamujesz ręce, gdy dojdziesz do wniosku, ile musisz wydać na podarunki dla całej rodziny? Mamy na to rozwiązanie. W tym roku zorganizuj losowanie. Na małych karteczkach napisz imię każdego członka rodziny, wrzuć je do worka i losujcie. Każdy robi prezent jednemu krewnemu, którego wylosował. Dzięki temu każdy znajdzie coś pod choinką, a twój portfel się ucieszy.
    2. Zorganizuj wigilię składkową. Jeśli do tej pory to zawsze w twoim domu cała rodzina spędzała święta, czas to zmienić. Spytaj swoich gości, co mogliby przygotować. Niech bratowa upiecze sernik, a kuzynka ulepi uszka. Dzięki temu menu będzie bardziej różnorodne, a ty mniej czasu spędzisz w kuchni i wydasz mniej pieniędzy.
    3. Porównaj ceny upominków. Kiedy w ostatnich dniach przed Gwiazdką wkraczasz do centrum handlowego, możesz poczuć się, jakbyś wszedł do paszczy lwa. Sprzedawcy atakują cię prezentami “last minute”, a Ty jesteś w stanie naprawdę sporo przepłacić, kiedy się spieszysz. Aby temu zapobiec, kupuj prezenty jak najwcześniej. Najwygodniej i najbezpieczniej jest robić zakupy w Internecie. Korzystając z porównywarki cenowej, aby mieć pewność, że kupujesz najtaniej. Upewnij się też, kiedy zakup zostanie doręczony – im później zrobisz zakupy, tym większe ryzyko, że nie zdąży dotrzeć przed świętami.
    4. Jak najrzadziej bywaj w sklepie. Im mniej wizyt w sklepie, tym mniej pokus, którym możesz ulec. Marketingowcy szczególnie przed Bożym Narodzeniem dwoją się i troją, abyś kupił jak najwięcej. Wielopaki dla całej rodziny, mandarynki w promocyjnej cenie, telewizory idealne do oglądania “Kevina samego w domu”... Przed wyjściem zrób sobie listę potrzebnych rzeczy, aby nie musieć wielokrotnie wracać do sklepu po brakujące produkty.
    5. Postaw na pyszne potrawy, ale w mniejszej ilości. Zdarza ci się w drugi dzień świąt karmić makowcem łabędzie nad stawem, bo tyle go zostało? W tym roku działaj inaczej. Pewnie masz już doświadczenie w przygotowywaniu świąt, więc wiesz co i ile jest w stanie zjeść twoja rodzina. Nie rób więc po raz kolejny karpia w galarecie, skoro nigdy nie znika ze stołu.
    6. Oszczędzaj na transporcie. A co zrobić, jeśli to nie ty organizujesz wigilię, ale musisz pojechać do rodziców czy do dziadków na drugi koniec Polski? Pewnie część twoich świątecznych wydatków przeznaczysz na paliwo. Żeby w pełni wykorzystać miejsce w samochodzie, weź ze sobą znajomego, zmierzającego w tym samym kierunku albo wystaw swoją ofertę na portalu, łączącym kierowców i osoby poszukujące transportu (np. BlaBlaCar).

    Ekspert Finansowy

    Marcin Hofman
    Ekspert Finansowy
    ul. 27 Grudnia 7
    61-737 Poznań

    Umów spotkanie z Ekspertem Open Finance

    Umów spotkanie w oddziale:

    Podaj poprawne dane

    Podaj poprawne dane

    Podaj poprawne dane

    Podaj poprawne dane

    Infolinia 801 600 200

    Oddział

    Nasza infolinia pracuje od poniedziałku do piątku,
    od godziny 8.00 do 20.00

    Dziękujemy

    Twój formularz został wysłany poprawnie. Skontaktujemy się Tobą w ciągu 24 godzin by porozmawiać o Twoich potrzebach kredytowych.

    Umów spotkanie