×
  Ewa Adaszyńska

  Ewa Adaszyńska / Ekspert ds. Ubezpieczeń Ekspert ds. Ubezpieczeń

  Jak wybrać ubezpieczenie na życie do kredytu

  Ubezpieczenie na życie do kredytu hipotecznego i gotówkowego jest wymagane przez większość banków w Polsce. Dzięki polisie ubezpieczyciel ureguluje zobowiązanie wobec banku, gdy kredytobiorca nie będzie mógł spłacać rat. Jednak dobrą ochronę zapewnia tylko dobre ubezpieczenie, jak je wybrać?

  Podstawowe ubezpieczenie na życie od banku

  Dla banku najważniejsze jest podstawowe zabezpieczenie spłaty udzielonego kredytu. Aby spełnić wymogi banku, wystarczy więc przedstawić polisę, w której suma ubezpieczenia jest równa wartości kredytu. Zakres podstawowej polisy dla banku obejmuje dwa główne zdarzenia - śmierć ubezpieczonego oraz całkowitą utratę zdolności do pracy zarobkowej. To ogranicza ochronę kredytobiorcy. Takie ubezpieczenie, choć ma atrakcyjną składkę, nie zapewni rodzinie kredytobiorcy środków finansowych do życia i nie zapewni spłaty kredytu w przypadku poważnych problemów ze zdrowiem.

  Ubezpieczenie zdrowia kredytobiorcy

  Dla kredytobiorcy, który jest jednocześnie żywicielem rodziny, podstawowe ubezpieczenie to zdecydowanie za mało. Dobra polisa do kredytu musi obejmować wiele zdarzeń losowych. Bezpieczeństwo finansowe naszej rodziny zapewnią dodatkowe polisy zdrowotne: ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, ubezpieczenie od trwałego inwalidztwa, polisę, która obejmuje poważne zachorowania oraz ubezpieczenie od leczenia szpitalnego. W razie wypadku lub choroby nowotworowej, które czasowo uniemożliwią nam pracę zarobkową, otrzymamy wsparcie finansowe od ubezpieczyciela i utrzymamy regularną spłatę rat.

  Oferta ubezpieczeń na życie do kredytu

  Dobre ubezpieczenie na życie musi nam zapewnić komfort i bezpieczeństwo przy spłacie zobowiązania finansowego. Solidną polisę na życie połączmy z szerokim pakietem ubezpieczeń zdrowotnych, najlepiej w tym samym Towarzystwie Ubezpieczeń. Warto też rozważyć ubezpieczenie na życie „ze zwrotem” – to ciekawe rozwiązanie, bo po zakończeniu polisy ubezpieczyciel zwróci nam wpłacone składki.

  Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie dla kredytobiorcy?

  Wybierając ubezpieczenie na życie, porównajmy oferty kilku ubezpieczycieli. Polisy na życie znacznie różnią się między sobą, dlatego przy podejmowaniu decyzji przyda nam się wsparcie Doradcy ds. Ubezpieczeń. Sprawdźmy zakres polisy, czyli sytuacje, w których ubezpieczyciel wypłaci nam świadczenie z polisy. Do typowej polisy na życie dobierzmy ubezpieczenia zdrowotne. Nie kierujemy się niską składką, bo to niekorzystne dla nas kryterium wyboru. Ustalmy wysoką sumę ubezpieczenia, koniecznie wyższą niż wartość kredytu, bo tylko tak zapewnimy naszym bliskim dodatkowe zabezpieczenie finansowe.

  Ekspert Finansowy

  Ewa Adaszyńska
  Ekspert ds. Ubezpieczeń

  Umów spotkanie z Ekspertem Open Finance

  Umów spotkanie w oddziale:

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Infolinia 801 600 200

  Oddział

  Nasza infolinia pracuje od poniedziałku do piątku,
  od godziny 8.00 do 20.00

  Dziękujemy

  Twój formularz został wysłany poprawnie. Skontaktujemy się Tobą w ciągu 24 godzin by porozmawiać o Twoich potrzebach kredytowych.

  Umów spotkanie