×
  Biuro Prasowe

  Biuro Prasowe Open Finance /

  Kredyt inwestycyjny podczas zakładania firmy

  Czy można otrzymać kredyt inwestycyjny już na etapie rejestrowania przedsiębiorstwa? Kredyt inwestycyjny to jeden ze sposobów finansowania zewnętrznego, który chętnie wybierany jest przez przedsiębiorców.

  To całkowicie zrozumiałe - pozwala na zakup niezbędnych sprzętów i urządzeń, zakup nieruchomości, a nawet zwiększenie aktywów przedsiębiorstwa poprzez zakup akcji i udziałów. Kredyty inwestycyjne chętnie zaciągane są przez firmy, które chcą się rozwijać. Czy jednak mogą skorzystać z nich firmy, które dopiero zaczynają swoją działalność?

  Czym jest kredyt inwestycyjny?

  Kredyt inwestycyjny to produkt bankowy, który skierowany jest do firm. To kredyt celowy, z którego środki musimy przeznaczyć na rozwój swojego biznesu. Za otrzymane z kredytu pieniądze możemy zakupić maszyny, urządzenia i elektronikę wykorzystywane w działalności firmy. Kredyt pozwala również na zakup nieruchomości, w których będziemy prowadzić działalność, zakup patentów lub licencji a także papierów wartościowych.

  Kredyt na etapie rejestrowania przedsiębiorstwa - tak, ale…

  Teoretycznie, nic nie stoi na przeszkodzie, by kredyt inwestycyjny mogła zaciągnąć firma, która dopiero rozpoczyna swoją działalność. W praktyce jednak banki podchodzą nieufnie do firm, które nie osiągają jeszcze dochodów oraz nie posiadają żadnej historii. Na szczęście nie oznacza to, że twoje szanse na otrzymanie kredytu są zerowe. Jeśli posiadasz wkład własny oraz potrafisz udowodnić sens zaciągania kredytu - bank może zdecydować się na jego przyznanie. Warto jednak mieć świadomość, że firmy, które dopiero powstały, są prześwietlane bardzo dokładnie.

  Jak zwiększyć swoje szanse na otrzymanie kredytu inwestycyjnego?

  Nowo powstałe firmy mają szansę na otrzymanie kredytu inwestycyjnego, nie jest to jednak zadaniem łatwym. Bank uważnie analizuje bowiem sytuację danego przedsiębiorstwa, co jest niezwykle trudnym zadaniem w chwili, gdy firma dopiero rozpoczyna swoją działalność. Dlatego też, jeśli starasz się o kredyt inwestycyjny na etapie rejestrowania przedsiębiorstwa, musisz przekonać kredytodawcę, że twój plan ma sens, a spłata zobowiązania nie będzie dla ciebie problemem.

  W jaki sposób możesz to zrobić? Przede wszystkim zacznij od przygotowania szczegółowego biznesplanu, w którym zawrzesz informacje na temat tego, w jaki sposób przeznaczysz pieniądze z kredytu, jakie prognozujesz przychody oraz z czego zamierzasz spłacać kolejne raty kredytu.
  Kolejnym, niezwykle ważnym aspektem jest zabezpieczenie kredytu. Wśród najczęściej wybieranych form zabezpieczeń możemy wymienić hipotekę, pełnomocnictwo do rachunku bankowego, cesję wierzytelności oraz weksel in blanco.

  Podsumowując, jeśli dopiero rejestrujesz swoją firmę lub działa ona na rynku od niedawna, twoje szanse na otrzymanie kredytu inwestycyjnego są nieco mniejsze, niż w przypadku przedsiębiorstw działających od dawna i posiadających ugruntowaną pozycję. Nie oznacza to jednak, że nie masz szansę na skorzystanie z tego sposobu finansowania. Jeśli twój plan na zagospodarowanie pieniędzy z kredytu będzie dla banku przekonujący możesz liczyć na pozytywną decyzję kredytową.

  Ekspert Finansowy

  Biuro Prasowe Open Finance

  Umów spotkanie z Ekspertem Open Finance

  Umów spotkanie w oddziale:

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Infolinia 801 600 200

  Oddział

  Nasza infolinia pracuje od poniedziałku do piątku,
  od godziny 8.00 do 20.00

  Dziękujemy

  Twój formularz został wysłany poprawnie. Skontaktujemy się Tobą w ciągu 24 godzin by porozmawiać o Twoich potrzebach kredytowych.

  Umów spotkanie