×
  Anna Krzyżewska

  Anna Krzyżewska / Ekspert Finansowy Ekspert Finansowy

  Kredyt studencki – czy warto Kredyt gotówkowy

  Kredyt studencki to pomoc finansowa, z której może skorzystać student lub doktorant. Jest on bardzo niskooprocentowany, a będziesz musiał zwrócić go dopiero dwa lata po ukończeniu studiów.

  Kredyt studencki jest to kredyt tylko dla studentów i doktorantów. Jego zaletą są preferencyjne warunki, bo jest on dofinansowany przez państwo.

  Na początku każdego roku akademickiego, studenci i doktoranci mogą starać się o przyznanie kredytu studenckiego. Jeśli zastanawiasz się, czy z niego skorzystać, to przede wszystkim weź pod uwagę, że niżej oprocentowanej pożyczki nie znajdziesz na rynku. Oprocentowanie wynosi połowę stopy redyskontowej NBP, czyli aktualnie 0,0875%.

  Kredyt studencki – dla kogo?

  Kredyt studencki to rozwiązanie dostępne dla studentów i doktorantów, jeżeli rozpoczęli oni studia przed 25 urodzinami. Od tego roku o kredyt mogą starać się także kandydaci na studia, ale zanim podpiszą umowę kredytową, to muszą przedstawić zaświadczenie, potwierdzające że zostali przyjęci na uniwersytet. Kredyt mogą otrzymać studiujący w trybie dziennym i zaocznym, zarówno na uczelni publicznej jak i prywatnej.

  Jeśli posiadasz status studenta lub doktoranta, to musisz zwrócić jeszcze uwagę na kryterium dochodowe. W tym roku limit ten został znacznie podwyższony, bo wynosi aż 2500zł na jednego członka rodziny.

  Kredyt studencki – jak go otrzymać?

  Procedura otrzymania kredytu studenckiego jest bardzo prosta. Musisz złożyć wniosek w jednym z następujących banków:

  • PKO Bank Polski,
  • Bank Pekao,
  • Bank SGB,
  • Bank PBS.

  Musisz do niego dołączyć:

  • zaświadczenie z uczelni o statusie z uczelni lub potwierdzenie o udziale w rekrutacji,
  • oświadczenie o liczbie członków rodziny,
  • zaświadczenie o dochodach, osiąganych w poprzednim roku.

  Kredyt studencki – ile można otrzymać?

  Kredyt studencki jest wypłacany w miesięcznych transzach przez 10 miesięcy. Wysokość transzy możesz dostosować do swoich potrzeb i wybrać spośród: 400zł, 600zł, 800zł lub 1000zł. Jeśli jesteś studentem, to transze kredytu możesz otrzymywać przez maksymalnie sześć lat, a jeśli doktorantem to przez cztery lata.

  Kredyt studencki – jak spłacać?

  Spłata kredytu studenckiego zaczyna się dwa lata po zakończeniu studiów. Będziesz spłacać go dwa razy dłużej niż otrzymywałeś. Kwota miesięcznej raty będzie miała wysokość połowy transzy, a do tego dojdą naprawdę niskie odsetki.

  Warto zdecydować się na kredyt studencki, jeżeli szukasz stałej pomocy finansowej albo chcesz zainwestować w swoją naukę lub firmę.

  Ekspert Finansowy

  Anna Krzyżewska
  Ekspert Finansowy
  ul. Wojska Polskiego 3A
  11-400 Kętrzyn

  Umów spotkanie z Ekspertem Open Finance

  Umów spotkanie w oddziale:

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Infolinia 801 600 200

  Oddział

  Nasza infolinia pracuje od poniedziałku do piątku,
  od godziny 8.00 do 20.00

  Dziękujemy

  Twój formularz został wysłany poprawnie. Skontaktujemy się Tobą w ciągu 24 godzin by porozmawiać o Twoich potrzebach kredytowych.

  Umów spotkanie