×
  Piotr Hulaj

  Piotr Hulaj / Starszy Ekspert Finansowy Starszy Ekspert Finansowy

  Leasing a kredyt gotówkowy - różnice Kredyt gotówkowy

  Zarówno leasing, jak i kredyt gotówkowy zapewniają możliwość nabycia sprzętu do działalności gospodarczej. Często różnią się okresem trwania i wymaganym wkładem własnym.

  Zarówno leasing, jak i kredyt posiadają plusy i minusy. Nie da się stwierdzić co jest lepsze, wszystko zależy od rodzaju prowadzonej działalności gospodarczej, zdolności kredytowej, sytuacji finansowej firmy oraz rodzaju potrzebnego sprzętu.

  Leasing

  Leasing to opcja przeznaczona w głównej mierze dla przedsiębiorców mających zamiar pozyskać dobra wykorzystywane do ciągłej eksploatacji, na przykład samochód. Leasing przewiduje krótki okres finansowania - zwykle od 2 do 5 lat. Jego zaletami są także uproszczona forma uzyskania kredytu oraz mała liczba wymaganych dokumentów do uruchomienia finansowania. Równie istotną kwestią jest to, że firmy leasingowe nie sprawdzają dokładnie zdolności kredytowej, ponieważ dla nich ważniejsze jest zabezpieczenie w formie nabywanego przez klienta przedmiotu.

  Kredyt

  Kredyt to forma finansowania polecana przedsiębiorcom chcącym nabyć środki trwałe. Przedmiot nabywany za pomocą kredytu staje się bezpośrednią własnością podmiotu uzyskującego świadczenie. Znaczącą różnicą między kredytem i leasingiem, jest długość finansowania – w tej opcji waha się nawet do 10 lat. Dzięki takiej możliwości rata kredytowa jest niższa niż rata leasingu. Kolejną cechą kredytu jest to, że do uruchomienia potrzebna jest duża ilość dokumentów i zaświadczeń, takich jak: zaświadczenia z ZUS, US, sprawozdanie finansowe, biznesplan. Do uruchomienia kredytu sprawdzana jest szczegółowo historia kredytowa działalności. Jeżeli jest negatywna lub zbyt krótka, wtedy wniosek automatycznie jest odrzucany.

  Porównanie leasingu i kredytu

  Zarówno kredyt, jak i leasing mają za zadanie sfinansować zakup sprzętu potrzebnego do działalności gospodarczej. Różnią się okresem finansowania, wysokością rat i sposobem weryfikacji petenta. Leasing jest bardziej dostępną formą, którą łatwiej uzyskać, niż kredyt.

  Ekspert Finansowy

  Piotr Hulaj
  Starszy Ekspert Finansowy
  ul. Focha 18
  85-070 Bydgoszcz

  Umów spotkanie z Ekspertem Open Finance

  Umów spotkanie w oddziale:

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Infolinia 801 600 200

  Oddział

  Nasza infolinia pracuje od poniedziałku do piątku,
  od godziny 8.00 do 20.00

  Dziękujemy

  Twój formularz został wysłany poprawnie. Skontaktujemy się Tobą w ciągu 24 godzin by porozmawiać o Twoich potrzebach kredytowych.

  Umów spotkanie