×
  Piotr Hulaj

  Piotr Hulaj / Starszy Ekspert Finansowy Starszy Ekspert Finansowy

  Na co można przeznaczyć kredyt gotówkowy Kredyt gotówkowy

  Po uzyskaniu środków z tytułu kredytu czy też pożyczki gotówkowej, pieniądze można przeznaczyć na cel dowolny, ale są też rozwiązania sprecyzowane.

  Kredyt gotówkowy uzyskany z banku może być przeznaczony na dowolny cel. Istotne jest, że w tego rodzaju zobowiązaniach bank nie wymaga deklaracji ani rozliczania się z celów i sposobów eksploatacji uzyskanych środków. Pieniądze można więc przeznaczyć na remont w domu, naprawę auta czy też wymarzone wakacje.

  Pożyczka gotówkowa czy kredyt

  Jeśli u klienta pojawia się zapotrzebowanie na dodatkowe środki w budżecie, pojawia się pytanie co wybrać – kredyt gotówkowy czy pożyczkę. Jedna i druga forma finansowania może być przeznaczona na dowolne cele. Różnica między tymi produktami często polega na kosztach, które trzeba ponieść, by oddać pożyczone pieniądze.

  Pożyczka gotówkowa

  Najistotniejszą cechą pożyczki gotówkowej jest to, że udzielić jej może każdy, nawet osoba fizyczna. Dostęp do takiego rodzaju zadłużenia jest stosunkowo łatwy i podczas procesu zaciągania takiej pomocy finansowej nie występuje pełna weryfikacja klienta. Często zdarza się również, że pożyczka gotówkowa jest droższa od innych form kredytowania dostępnych na rynku. Koszty takiego rozwiązania mogą się wahać od 0% do nawet 300% rzeczywistej realnej stopy oprocentowania kredytu.

  Kredyt gotówkowy

  Kredyt gotówkowy w przeciwieństwie do pożyczki może być udzielony tylko przez instytucję bankową. Takie rozwiązanie można uzyskać po przedstawieniu konkretnych dokumentów, takich jak zaświadczenie o dochodach czy potwierdzenie zatrudnienia (zależy od wymagań danego banku). Podczas procesu uzyskania takiego finansowania występuje pełna weryfikacja zdolności kredytowej klienta. Produkty tego typu w lipcu 2016 roku oprocentowane są między 8 a 20%. Występuje również odmiana kredytu gotówkowego na cel sprecyzowany. Najlepszym przykładem takiego rodzaju zobowiązania jest kredyt samochodowy.

  Kredyt sprecyzowany

  Zobowiązanie sprecyzowane różni się od zwykłego kredytu tym, że cel, na który muszą zostać przeznaczone pieniądze jest z góry określony.

  Przykład: kredyt samochodowy będzie wypłacony tylko wtedy, jeśli podczas procesu weryfikacyjnego zostanie przedstawiony konkretny egzemplarz samochodu, który ma zostać sfinansowany dzięki pieniądzom z banku. W lipcu 2016 roku oprocentowanie takich produktów waha się od 4 do 10%. Istotną kwestią jest również to, że dany przedmiot zakupu musi spełnić warunki banku (wiek przedmiotu, kwota zakupu).

  Ekspert Finansowy

  Piotr Hulaj
  Starszy Ekspert Finansowy
  ul. Focha 18
  85-070 Bydgoszcz

  Umów spotkanie z Ekspertem Open Finance

  Umów spotkanie w oddziale:

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Infolinia 801 600 200

  Oddział

  Nasza infolinia pracuje od poniedziałku do piątku,
  od godziny 8.00 do 20.00

  Dziękujemy

  Twój formularz został wysłany poprawnie. Skontaktujemy się Tobą w ciągu 24 godzin by porozmawiać o Twoich potrzebach kredytowych.

  Umów spotkanie