×
  Biuro Prasowe

  Biuro Prasowe Open Finance /

  Na jakie cele można uzyskać kredyt inwestycyjny?

  Na jakie cele można przeznaczyć środki z kredytu inwestycyjnego? Prowadząc własną firmę musimy rozwijać się i stale inwestować. Jest to niezwykle ważne w dobie rosnącej konkurencji.

  Czasem jednak zdarza się tak, że firma nie generuje tak dużych zysków, by to z nich móc pokryć wszystkie wydatki związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. W takiej sytuacji rozwiązaniem może być jedna z form finansowania zewnętrznego - kredyt inwestycyjny. To produkt bankowy, który cieszy się sporym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców. Na co jednak możemy go przeznaczyć?

  Czym jest kredyt inwestycyjny?

  Kredyt inwestycyjny to produkt bankowy, który skierowany jest do firm i przedsiębiorstw niezależnie od ich wielkości czy statusu prawnego. To kredyt celowy, który musi zostać przeznaczony na rozwój firmy. Na szczęście pojęcie to jest bardzo szerokie, dzięki czemu możemy wykorzystać go na wiele różnych sposobów.

  Chcąc otrzymać kredyt inwestycyjny, przedsiębiorca musi liczyć się z tym, że bank wymagać będzie od niego posiadania wkładu własnego, który zazwyczaj wynosi od 20 do 30 procent wartości inwestycji.
  Kredyty inwestycyjne są kredytami długoterminowymi, których okres kredytowania może wynieść nawet do 20 lat, choć oczywiście możemy zdecydować się na krótszy okres kredytowania. Oprocentowanie kredytów inwestycyjnych zależy od kondycji finansowej firmy i ewentualnego ryzyka, które ocenia bank.

  Kredyt inwestycyjny na środki trwałe

  Zdecydowana większość przedsiębiorstw zaciąga kredyty inwestycyjne na zakup środków trwałych. Wśród nich wymienić możemy między innymi niezbędne w prowadzeniu działalności sprzęty, urządzenia, elektronikę, maszyny i pojazdy. Do środków materialnych zaliczamy również nieruchomości nabywane przez firmę oraz wszystkie inne przedmioty, które mogą pomóc w wytwarzaniu towarów lub oferowaniu usług.

  Wartości niematerialne

  Za pieniądze pochodzące z kredytu inwestycyjnego przedsiębiorca może nabyć również wartości niematerialne, które mają pomóc mu w rozwoju firmy. Są to między innymi patenty i prawa autorskie, a także licencje. Ich wartość jest mierzalna, mają konkretne ceny, dlatego też pieniądze z kredytu mogą być na nie przeznaczone - szczególnie, jeśli są nam one niezbędne do rozwoju naszej działalności.

  Akcje, udziały, papiery wartościowe

  Środki uzyskane z kredytu inwestycyjnego mogą posłużyć nam również do zakupu udziałów w innej firmie oraz papierów wartościowych. Są one bowiem sposobem na rozwój firmy oraz pomnażanie kapitału. Wielu przedsiębiorców nie ma o tym pojęcia, ale zakup papierów wartościowych to dobry sposób na bezpieczne rozwijanie swojego biznesu. W chwili gdy korzystamy z kredytu nie musimy mrozić własnych środków i obawiać się o utratę płynności.

  Podsumowując, kredyt inwestycyjny daje firmie sporo możliwości działania. Za jego pomocą możemy bowiem pokryć większość wydatków, które niezbędne są do rozwoju firmy. Co ciekawe, kredyt inwestycyjny możemy zaciągnąć również na inny kredyt inwestycyjny np. w przypadku, gdy potrzebujemy sporej kwoty, a wkład własny naszej firmy jest zbyt mały. Słowem, jest to produkt finansowy, który powinien znać każdy przedsiębiorca.

  Ekspert Finansowy

  Biuro Prasowe Open Finance

  Umów spotkanie z Ekspertem Open Finance

  Umów spotkanie w oddziale:

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Infolinia 801 600 200

  Oddział

  Nasza infolinia pracuje od poniedziałku do piątku,
  od godziny 8.00 do 20.00

  Dziękujemy

  Twój formularz został wysłany poprawnie. Skontaktujemy się Tobą w ciągu 24 godzin by porozmawiać o Twoich potrzebach kredytowych.

  Umów spotkanie