×
  Biuro Prasowe

  Biuro Prasowe Open Finance /

  Pożyczka hipoteczna, a kredyt gotówkowy Kredyt gotówkowy

  Kiedy lepiej wybrać pożyczkę hipoteczną, a kiedy kredyt gotówkowy? Kiedy potrzebujemy dodatkowych pieniędzy na realizację marzeń lub planów najczęściej decydujemy się na ich pożyczenie. Banki oferują nam obecnie szereg produktów, dzięki którym możemy otrzymać potrzebne nam środki.

  Wśród tych, które cieszą się sporą popularnością znajdują się pożyczki hipoteczne oraz kredyty gotówkowe. Często jednak nie wiemy, który rodzaj produktu wybrać, by było to dla nas opłacalne. Sprawdźmy więc, jak wygląda sytuacja. 

  Ile pieniędzy chcesz pożyczyć?

  Zastanawiając się jaki rodzaj pożyczki wybrać, powinniśmy przede wszystkim oszacować, ile pieniędzy potrzebujemy. Pożyczki hipoteczne są bowiem przeznaczone dla osób, które chcą pożyczyć większą kwotę pieniędzy. Większość banków oferuje pożyczki tego typu od 50 tysięcy złotych. Jeśli więc twoje potrzeby są znacznie mniejsze - wówczas zdecyduj się na kredyt gotówkowy. W przypadku, w którym potrzebujesz kilkudziesięciu lub kilkuset tysięcy złotych pożyczki, wówczas warto pomyśleć nad pożyczką hipoteczną.

  Która pożyczka jest tańsza?

  Nie da się ukryć, że koszt pożyczenia pieniędzy dla wielu kredytobiorców ma ogromne znaczenie. Podejmując decyzję co do wyboru produktu finansowego, z którego skorzystamy, warto więc przyjrzeć się również temu, co jest dla nas bardziej opłacalne.
  Gdy porównamy ze sobą pożyczki hipoteczne oraz kredyty gotówkowe bez trudu zauważymy, że w większości banków pierwszy rodzaj pożyczek jest tańszy. Niższe oprocentowanie sprawia, że spłata tego typu zobowiązania jest mniej uciążliwa. Niestety, warto mieć świadomość, że pożyczki hipoteczne nie są rozwiązaniem dla każdego. Dostępne są bowiem tylko dla osób, które są właścicielami działek, domów lub mieszkań. Poza tym, decydując się na pożyczkę hipoteczną musimy ponieść dodatkowe koszty związane z wyceną nieruchomości czy wpisem do ksiąg wieczystych. Pożyczka hipoteczna nie jest więc rozwiązaniem dla osób w trudnej sytuacji oraz tych, które aktualnie nie posiadają żadnych wolnych środków lub oszczędności.

  Gdy zależy ci na czasie

  Kolejnym aspektem, który warto rozważyć podejmując decyzję co do wyboru rodzaju pożyczki jest czas, jaki potrzebujemy, by otrzymać pieniądze. Zdarzają się bowiem sytuacje, w których zależy nam na czasie. W takim przypadku lepszym rozwiązaniem będzie kredyt gotówkowy. Obecnie w większości banków procedura przyznawania tego typu kredytów jest bardzo szybka i prosta. Wystarczy jedynie, że przedstawimy zaświadczenie o swoich zarobkach. Następnie bank sprawdza naszą historię kredytową i wydaje decyzje. Wszystko to zajmuje zazwyczaj nie więcej niż godzinę, a pieniądze trafiają na nasze konto jeszcze w tym samym dniu. W przypadku pożyczek hipotecznych sprawa wygląda inaczej. Musimy bowiem zadbać o wycenę nieruchomości, ubezpieczyć ją oraz dokonać stosownego wpisu do ksiąg wieczystych. Czas oczekiwania na pieniądze jest więc znacznie dłuższy. 

  Podsumowując, zarówno pożyczka hipoteczna, jak i kredyt gotówkowy mają swoje mocne oraz słabe strony. Kluczowe znaczenie ma dokładna analiza swoich potrzeb oraz swojej sytuacji finansowej. Dzięki temu uda się nam wybrać produkt finansowy, który będzie w pełni dopasowany do naszych potrzeb.

  Ekspert Finansowy

  Biuro Prasowe Open Finance

  Umów spotkanie z Ekspertem Open Finance

  Umów spotkanie w oddziale:

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Infolinia 801 600 200

  Oddział

  Nasza infolinia pracuje od poniedziałku do piątku,
  od godziny 8.00 do 20.00

  Dziękujemy

  Twój formularz został wysłany poprawnie. Skontaktujemy się Tobą w ciągu 24 godzin by porozmawiać o Twoich potrzebach kredytowych.

  Umów spotkanie