×
  Biuro Prasowe

  Biuro Prasowe Open Finance /

  „Rozwiązania dla Firm” - Open Finance wspieraja przedsiębiorców Kredyt gotówkowy

  Mikro, MSP czyli małe i średnie przedsiębiorstwa, ale też i duże firmy – z usług Open...

  Według danych spółki, najchętniej wybieranymi przez przedsiębiorców rozwiązaniami są kredyty inwestycyjne na zakup, budowę lub modernizację nieruchomości. Takich wniosków - za pośrednictwem doradców finansowych Open Finance SA – złożono od stycznia do września br. blisko 2 000. W drugiej kolejności przedsiębiorcy korzystają z porad doradców – ponad 1 000 złożonych wniosków - w zakresie uzyskania kredytów na finansowanie bieżącej działalności firmy oraz kredytów „na start” czyli na rozpoczęcie własnego biznesu.

  W najbliższym czasie Open Finance SA planuje dodatkowo wzmocnić swoje działania w temacie wsparcia przedsiębiorców przy pozyskiwaniu dotacji ze środków unijnych. Związane jest to z informacją, że w ciągu najbliższych lat - w ramach Nowej Perspektywy UE na lata 2014-2020 - zostanie rozdysponowanych ponad 82 miliardów euro na rzecz przedsiębiorców i samorządów. To ważny sygnał dla polskiego biznesu, który stwarza nowe możliwości inwestycyjne. Open Finance SA liczy na zwiększenie usług doradczych w tym zakresie.

  Przedsiębiorcy mogą liczyć na wsparcie naszych doradców już na etapie planowania inwestycji m.in. poprzez pomoc w przygotowaniu profesjonalnego biznesplanu oraz wycenę. W związku z tym utworzyliśmy w firmie wyspecjalizowaną grupę ekspercką, która wspiera wyłącznie przedsiębiorców we wszystkich formalnościach związanych z pozyskaniem finansowania przy otwieraniu własnego „biznesu” – mówi Marcin Kopciara, dyrektor Departamentu Produktów Firmowych Open Finance SA.

  Co więcej, w ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się kredyty deweloperskie w tym kredyty dla tzw. mini deweloperów, którzy realizują swoje pierwsze inwestycje. Jak pokazują ostatnie wyniki Głównego Urzędu Statystycznego za 9 miesięcy 2015 roku, wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym na budowę 138 097 mieszkań. To jest o 14,8% więcej w porównaniu do 2014 roku. Wzrosła też liczba mieszkań, które już są w trakcie budowy. Warta uwagi jest liczba 57% w tych statystykach - to udział inwestorów indywidualnych czyli właśnie tzw. mini deweloperów w ogólnej liczbie mieszkań oddanych do użytkowania.

  Open Finance SA od 2013 roku wspiera przedsiębiorców w uzyskaniu finansowania na każdym etapie rozwoju ich biznesu. Dotyczy to zarówno nowo założonych podmiotów, tzw. start-upów, jak i tych z ugruntowaną pozycją na rynku. Aktualnie Spółka współpracuje z kluczowymi bankami oraz instytucjami specjalizującymi się w rozwiązaniach dla firm. Open Finance pośredniczy w imieniu przedsiębiorców w uzyskiwaniu m.in. kredytów inwestycyjnych, kredytów ze wsparciem Unii Europejskiej, kredytów na finansowanie działalności bieżącej, czy kredytów „na start”. Znacznym obszarem wsparcia przedsiębiorców jest także leasing i faktoring. 

   

  Ekspert Finansowy

  Biuro Prasowe Open Finance

  Umów spotkanie z Ekspertem Open Finance

  Umów spotkanie w oddziale:

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Infolinia 801 600 200

  Oddział

  Nasza infolinia pracuje od poniedziałku do piątku,
  od godziny 8.00 do 20.00

  Dziękujemy

  Twój formularz został wysłany poprawnie. Skontaktujemy się Tobą w ciągu 24 godzin by porozmawiać o Twoich potrzebach kredytowych.

  Umów spotkanie