×
  Piotr Hulaj

  Piotr Hulaj / Starszy Ekspert Finansowy Starszy Ekspert Finansowy

  Ubezpieczenia turystyczne Lokata bankowa

  Ubezpieczenie turystyczne to swoiste poczucie bezpieczeństwa podczas podróży zarówno po Polsce, jak i za granicami kraju. Przy wyborze ubezpieczenia należy zwrócić uwagę na jego zakres, terytorium, na którym obowiązuje polisa, wyłączenia i cenę.

  Każda polisa turystyczna zawiera w sobie podstawowe elementy, takie jak: ubezpieczenie kosztów leczenia, ubezpieczenie w podróży (Asisstance), ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW).

  Warianty podstawowe ubezpieczenia turystycznego:

  • Ubezpieczenie kosztów leczenia zapewnia pokrycie kosztów wizyty lekarskiej. Ma za zadanie zabezpieczyć finansowo transport z miejsca wypadku do jednostki pomocy medycznej. W ramach tej klauzuli ubezpieczeniowej przysługują również konsultacje medyczne, niezbędne lekarstwa oraz środki opatrunkowe przepisane przez lekarza, zabiegi i badania ambulatoryjne oraz pokrycie kosztów pobytu w szpitalu i operacji.
  • Ubezpieczenie w podróży (Assistance) zapewnia pomoc przy czynnościach, takich jak: organizacja i pokrycie kosztów transportu medycznego do kraju, transport zwłok do kraju, pokrycie kosztów kontynuacji leczenia po powrocie do domu.
  • Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków zapewni wypłatę świadczenia za trwały uszczerbek na zdrowiu. Do określania wielkości świadczenia lekarze orzecznicy z zakładów ubezpieczeń określają procent trwałego uszczerbku na zdrowiu danego obrażenia w oparciu o tabele Norm Oceny Procentowej Trwałego Uszczerbku na Zdrowiu lub w oparciu o dokumentację leczenia.

  Dodatkowe opcje dostępne w polisach podróżnych:

  W każdym ubezpieczeniu turystycznym istnieje możliwość jego rozszerzenia o warianty, które wynikają z celu i sposobu spędzania czasu podczas zabezpieczonej podróży. Są to elementy, takie jak: ubezpieczenie bagażu podróżnego, ubezpieczenie rezygnacji z uczestnictwa lub skrócenia wyjazdu zorganizowanego, ubezpieczenie biernego uczestnictwa w aktach terroru i zamieszkach, rozszerzenie polisy o ochronę w zakresie rekreacyjnego uprawiania sportów bądź sportów wysokiego ryzyka, ubezpieczenie OC w życiu prywatnym.

  Najbardziej istotne aspekty przy zakupie polisy turystycznej:

  Najważniejsze podczas wyboru ubezpieczenia turystycznego jest sprawdzenie wysokości sum odpowiedzialności towarzystwa ubezpieczeniowego względem konkretnych wydarzeń. Warto zwrócić uwagę na rozszerzenia dostępne w danym towarzystwie i dopasować do własnych potrzeb.  Przykład -  przy podróżach, gdzie jedną z atrakcji będzie możliwość uprawiania kitesurfingu, należy dokupić rozszerzenie dotyczące sportów ekstremalnych. Istotną kwestią podczas wyboru wariantu ubezpieczeniowego są również wyłączenia, z którymi należy się zapoznać, by wiedzieć w jakich sytuacjach można liczyć na pomoc, a w jakich takiego wsparcia nie otrzymamy.

  Ekspert Finansowy

  Piotr Hulaj
  Starszy Ekspert Finansowy
  ul. Focha 18
  85-070 Bydgoszcz

  Umów spotkanie z Ekspertem Open Finance

  Umów spotkanie w oddziale:

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Infolinia 801 600 200

  Oddział

  Nasza infolinia pracuje od poniedziałku do piątku,
  od godziny 8.00 do 20.00

  Dziękujemy

  Twój formularz został wysłany poprawnie. Skontaktujemy się Tobą w ciągu 24 godzin by porozmawiać o Twoich potrzebach kredytowych.

  Umów spotkanie