×
  Marcin Hofman

  Marcin Hofman / Ekspert Finansowy Ekspert Finansowy

  Ubezpieczenie Assistance

  Ubezpieczenie Assistance zapewni nam specjalistyczną pomoc w sytuacji gdy nasze auto zostanie skradzione, uszkodzone lub ulegnie awarii.

  Ubezpieczenie Assistance zapewnia nam pomoc w przypadku nagłego, nieprzewidzianego zdarzenia na drodze. W zależności od pakietu jaki wybraliśmy możemy liczyć na pomoc w sytuacji gdy nasze auto zostanie skradzione, uszkodzone w czasie kolizji lub ulegnie awarii. W najbardziej bogatych pakietach ubezpieczenie zapewni nam nawet nocleg w oczekiwaniu na naprawę pojazdu lub transport do domu. Polisę Assistance możemy kupić u tego samego ubezpieczyciela co OC, ale możemy też wybrać dowolną firmę ubezpieczeniową.

  Ubezpieczenie Assistance zapewnia nam pomoc na drodze w sytuacji gdy nasz pojazd odmówi współpracy i nie możemy kontynuować podróży. Oferta ubezpieczeń Assistance jest bardzo zróżnicowana. Każde towarzystwo przedstawia najczęściej kilka pakietów różniących się zakresem ubezpieczenia, czyli świadczeniami, jakie oferuje. Mnogość wariantów sprawia, że polisy Assistance w znaczący sposób różnią się od siebie ceną. Przed wybraniem wariantu powinniśmy sprawdzić co oferują i które usługi ze strony ubezpieczyciela mogą być nam potrzebne.

  W tym przypadku warto też pamiętać, że możemy skorzystać z propozycji firmy ubezpieczeniowej w której wykupiliśmy pakiet OC/AC, ale nie mamy takiego obowiązku. Możemy wybrać dowolne towarzystwo ubezpieczeniowe, jeśli tylko oferta będzie dla nas korzystniejsza. Polisę możemy wykupić na rok lub krótszy okres np. tylko na czas urlopu.

  Wariant podstawowy

  Wariant ten jest najczęściej najbardziej okrojoną wersją ubezpieczenia. Zapewnia nam przyjazd pomocy drogowej w określonym czasie (np. do godziny) i drobne naprawy, takie jak:

  • wymiana koła lub żarówki,
  • uruchomienie pojazdu gdy rozładuje nam się akumulator,
  • dowiezienie paliwa,
  • otwarcie pojazdu gdy zgubimy lub zatrzaśniemy kluczyki.

  Gdy pomoc na miejscu okaże się nie możliwa, możemy liczyć na transport lawetą, ale w najniższym pakiecie koszt będziemy musieli ponieść z własnej kieszeni lub będzie on darmowy, ale tylko na określonym dystansie np. 30-40 kilometrów. Umożliwi nam to dotarcie do najbliższego warsztatu. W takim wariancie nie możemy zazwyczaj liczyć na pomoc jeśli auto ulegnie awarii pod domem lub w odległości np. 20-30 km od miejsca zamieszkania.

  Warianty rozszerzone

  Świadczenia, które znajdą się w wariantach rozszerzonych zależą of oferty towarzystwa ubezpieczeniowego. Najczęściej spotykane opcje, to holowanie do warsztatu lub wskazanego miejsca, przy czym limity odległości są w tym przypadku wysokie i mogą wynosić nawet kilkaset kilometrów. Na pomoc możemy także liczy nawet w sytuacji, gdy auto odmówi posłuszeństwa u nas pod domem.

  Bogata opcja ubezpieczenia Assistance zapewni nam również auto zastępcze w przypadku kradzieży pojazdu, awarii lub wypadku (zazwyczaj na okres 2-3 dni), nocleg w oczekiwaniu na naprawę samochodu, lub transport do domu.

  Opcja premium

  Najbardziej rozbudowane, a zarazem najdroższe warranty ubezpieczenie Assistance, oprócz wyżej wymienionych świadczeń mogą nam oferować dodatkowo holowanie bez limitu kilometrów w Polsce i na określonym dystansie w Europie, opiekę nad dziećmi w czasie naszej nieobecności, organizację transportu do domu (np. zakup biletów kolejowych lub lotniczych), transport ze szpitala jeśli zostaliśmy poszkodowani w wypadku, albo zorganizowanie wizyty w szpitalu dla bliskiej nam osoby (transport i zakwaterowanie). Możemy także liczyć na opiekę nad zwierzętami, jeśli pozostaniemy w szpitalu, kierowcę który odwiezie nas do miejsca zamieszkania jeśli nie jesteśmy w stanie prowadzić samemu auta oraz pojazd zastępczy nawet na kilkanaście dni.

  W przypadku ubezpieczenia Assistance czynnikiem decydującym o wyborze polisy jest tak naprawdę cena. Jeśli możemy sobie pozwolić na najszerszy wariant, to na pewno warto z niego skorzystać.

  Ekspert Finansowy

  Marcin Hofman
  Ekspert Finansowy
  ul. Mielżyńskiego 14
  61-725 Poznań

  Umów spotkanie z Ekspertem Open Finance

  Umów spotkanie w oddziale:

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Infolinia 801 600 200

  Oddział

  Nasza infolinia pracuje od poniedziałku do piątku,
  od godziny 8.00 do 20.00

  Dziękujemy

  Twój formularz został wysłany poprawnie. Skontaktujemy się Tobą w ciągu 24 godzin by porozmawiać o Twoich potrzebach kredytowych.

  Umów spotkanie