×
  Kamil Biernat

  Kamil Biernat / Ekspert Finansowy Ekspert Finansowy

  Ubezpieczenie NNW

  Ubezpieczenie NNW nie sprawi, że nigdy nie ulegniemy nieszczęśliwemu wypadkowi. Potrafi jednak zabezpieczyć nas i nasza rodzinę przed finansowymi skutkami uszczerbku na zdrowiu.

  Ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW), to forma zabezpieczenia, która ma nas uchronić przed finansowymi skutkami wypadku, jakiemu możemy ulec. W przypadku ubezpieczenia NNW ochroną objęte jest nasze zdrowie i życie. Świadczenie z tego ubezpieczenia zostanie wypłacone:

  • uposażonym, w przypadku naszej śmierci w skutek nieszczęśliwego wypadku,
  • nam, jeśli doznamy uszczerbku na zdrowiu.

  Ogólne warunki ubezpieczenia NNW dokładnie określają w jakich przypadkach możemy liczyć na świadczenie i w jakiej wysokości. W dokumentach, które otrzymujemy wraz z polisą ubezpieczeniową, znajdziemy informację ile procent uszczerbku na zdrowiu doznajemy w przypadku kontuzji czy urazu. Na przykład złamanie ręki to 5% uszczerbku na zdrowiu, złamanie otwarte wyceniane jest na 10%, natomiast utrata całej ręki, to może być 60% uszczerbku na zdrowiu. Tabele uszczerbku na zdrowiu są przygotowywane przez poszczególnych ubezpieczycieli i mogą się różnić od siebie.

  Suma ubezpieczenia

  Wysokość odszkodowania, jakie możemy otrzymać zależy od określonego procentowo uszczerbku, jakiego doznaliśmy oraz od sumy ubezpieczenia. Na przykład, jeśli ubezpieczyliśmy się na 50 tys. złotych i doznaliśmy 10% uszczerbku, to ubezpieczyciel wypłaci nam 5 tys. złotych. Suma ubezpieczenia wpływa również na wysokość składki ubezpieczeniowej. Dlatego ważne jest, aby dopasować ją do swoich potrzeb, ale również możliwości finansowych. Trzeba pamiętać, że polisa z niską sumą ubezpieczenia nie będzie stanowić dla nas należytego zabezpieczenia, ponieważ pieniądze jakie otrzymamy mogą nie starczyć na pokrycie kosztów leczenia i ewentualnej rehabilitacji.

  Właściwy wariant

  Ubezpieczenia NNW oferowane są zazwyczaj w wariantach różniących się od siebie sumą ubezpieczenia oraz zakresem. Im pełniejszy zakres, tym więcej zdarzeń za które możemy otrzymać wypłatę świadczenia. Najlepsze ubezpieczenia to takie, które zapewniają nam ochronę także w sytuacjach nietypowych np. gdy uprawiamy sporty ekstremalne, oferują pokrycie kosztów rehabilitacji oraz dają nam możliwość otrzymania rekompensaty za czas pobytu w szpitalu.

  Ubezpieczenie NNW jest dobrowolne. Umowa może być zawarta indywidualnie, możemy przystąpić do ubezpieczeń grupowych lub skorzystać z pakietów oferowanych np. wraz z polisą OC.

  Świadczenia z wielu polis

  Koniecznie należy pamiętać, że ubezpieczenie NNW należy do grupy ubezpieczeń osobowych. Oznacza to, że możemy posiadać dowolną liczbę polis w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych, a gdy ulegniemy nieszczęśliwemu wypadkowi, to wypłatę świadczenia możemy otrzymać z każdej polisy.

  Ekspert Finansowy

  Kamil Biernat
  Ekspert Finansowy
  Al. Jerozolimskie 56c
  00-803 Warszawa

  Umów spotkanie z Ekspertem Open Finance

  Umów spotkanie w oddziale:

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Infolinia 801 600 200

  Oddział

  Nasza infolinia pracuje od poniedziałku do piątku,
  od godziny 8.00 do 20.00

  Dziękujemy

  Twój formularz został wysłany poprawnie. Skontaktujemy się Tobą w ciągu 24 godzin by porozmawiać o Twoich potrzebach kredytowych.

  Umów spotkanie