×
  Biuro Prasowe

  Biuro Prasowe Open Finance /

  W co warto inwestować pieniądze?

  Każdy z nas chce cieszyć się dobrą sytuacją finansową i zabezpieczyć swoją przyszłość. Aby osiągnąć taki stan nie wystarczy jedynie oszczędzać. Równie ważne jest pomnażanie zgromadzonych przez nas środków poprzez różnego rodzaju inwestycje.

  Niestety, bardzo wiele osób nie wie, w co warto inwestować, by nie stracić i móc cieszyć się satysfakcjonującymi zyskami. Spróbujmy więc dowiedzieć się jakie formy inwestycji warto wybrać.

  Rachunek oszczędnościowy i lokata - dla wygodnych 

  Pierwszym, najłatwiejszym, a jednocześnie najbezpieczniejszym sposobem na inwestowanie swoich pieniędzy są rachunki oszczędnościowe oraz lokaty. Są to całkowicie bezpieczne produkty bankowe, których rolą jest nie tylko depozyt naszych pieniędzy, ale również ich pomnażanie. W związku z małym ryzykiem oprocentowanie nie jest wysokie. W przypadku kont oszczędnościowych możemy liczyć na 3-4% odsetek kapitałowych. Lokaty są oprocentowane nieco wyżej, co więcej, dzięki częstej kapitalizacji odsetek w niektórych ich wariantach możemy zarobić więcej. 


  Fundusze inwestycyjne - sprawdź dokładnie

  Kolejnym rozwiązaniem, które warto wziąć pod uwagę poszukując sposobu na pomnożenie swoich pieniędzy są fundusze inwestycyjne. Mówiąc najprościej, ich rola polega na obrocie naszymi pieniędzmi, które zdecydowaliśmy się przeznaczyć na ten cel.

  Rolą funduszu inwestycyjnego jest operowanie naszymi pieniędzmi - kupowanie akcji, aktywów, obligacji, by następnie sprzedać je z zyskiem. Zarabiamy na tym nie tylko my, ale również firma, która jest założycielem funduszu. Zysk jaki uda się osiągnąć jest bowiem dzielony. Niemniej, zyskać można znacznie więcej niż w przypadku lokat czy kont oszczędnościowych. Warto jednak mieć świadomość, że inwestycje funduszu mogą okazać się nietrafione i stracimy część swoich środków. Na szczęście, większość funduszy posiada wykwalifikowanych specjalistów, dzięki czemu są w stanie odbić ewentualne straty swoich klientów. 

  Obligacje - bezpieczna opcja

  Obligacje to nic innego jak papiery wartościowe emitowane przez nasze państwo, ale również przez banki czy przedsiębiorstwa. Mają charakter wierzytelności, co oznacza, że podmiot, który je wyemitował musi odkupić je w określonym czasie po uzgodnionej wcześniej cenie. Dzięki temu nie musimy obawiać się, że stracimy pieniądze.

  Nieruchomości - gdy mamy duży kapitał

  Mówiąc o inwestowaniu warto wspomnieć o tym, że nie musimy wcale przeznaczać swoich pieniędzy wyłącznie na instrumenty finansowe. Od wielu lat spora część osób posiadających duży kapitał decyduje się bowiem na inwestycje w nieruchomości. Jest to uzasadnione posunięcie, ponieważ ceny mieszkań w większości miast systematycznie rosną, choć nie tak szybko jak jeszcze kilka lat temu - jest więc prawie pewne, że zakupiony budynek lub mieszkanie sprzedamy z zyskiem. Możemy również na bieżąco odzyskiwać zainwestowane pieniądze wynajmując daną nieruchomość. 

  Podsumowując, w dzisiejszych czasach osoby, które chcą zainwestować swój majątek i oszczędności mają sporo możliwości wyboru, niezależnie od tego, czy chcą inwestować zachowawczo, czy też nie boją się ewentualnych strat. Mimo wszystko warto nie działać pochopnie i skonsultować się z dobrym doradcą finansowym, który podpowie nam najlepsze w naszej sytuacji rozwiązania.

  Ekspert Finansowy

  Biuro Prasowe Open Finance

  Umów spotkanie z Ekspertem Open Finance

  Umów spotkanie w oddziale:

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Infolinia 801 600 200

  Oddział

  Nasza infolinia pracuje od poniedziałku do piątku,
  od godziny 8.00 do 20.00

  Dziękujemy

  Twój formularz został wysłany poprawnie. Skontaktujemy się Tobą w ciągu 24 godzin by porozmawiać o Twoich potrzebach kredytowych.

  Umów spotkanie