×
  Anna Krzyżewska

  Anna Krzyżewska / Ekspert Finansowy Ekspert Finansowy

  Weź dodatkową gotówkę na Święta Kredyt gotówkowy

  Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia to nie tylko czas spędzony z bliskimi, czas radości, zadumy, ale również czas zwiększonych wydatków – zarówno na artykuły spożywcze, jak i prezenty dla najbliższych.

  Są wśród nas tacy, którzy odpowiednio wcześniej przygotowują się finansowo na ten okres, ale są i tacy, dla których jest to idealny moment na skorzystanie z kredytu gotówkowego. Doskonale ten fakt wyczuwają również instytucje finansowe i wśród reklam dominują właśnie bankowe oferty tanich pożyczek, kredytów czy konsolidacji.

  Dodatkowa gotówka na Święta, z punktu widzenia przeciętnego klienta, ma charakteryzować się kilkoma podstawowymi cechami – ma być tania, szybka oraz łatwo dostępna. Często po jej wybór zwracamy się do banku, w którym mamy już konto osobiste, na które wpływa uzyskiwany dochód, ale również do tej instytucji, której reklama przekona nas do tego, że posiada w swojej ofercie najtańszy kredyt gotówkowy. W obu przypadkach trzeba jednak uważać. Bank, który prowadzi rachunek osobisty – choćby warunki jego prowadzenia były z punktu widzenia klienta najbardziej korzystne – nie zawsze będzie tym, który zaproponuje najtańszy kredyt gotówkowy. Najczęściej procedura jego uzyskania będzie uproszczona – wystarczy oszacowanie wpływów na konto, dowód osobisty i gotówkę mamy zapewnioną. Taka szybka pożyczka wcale nie musi równać się najtańszej. Niewątpliwie jej zaletą będzie jednak szybki proces w banku, dla którego weryfikacja klienta odbędzie się w uproszczonej formie. Często taki kredyt dostępny jest również bezpośrednio po zalogowaniu się na swoje konto przez Internet – kilka kliknięć i dodatkowa gotówka zasila nasz świąteczny budżet.

  Podobnie jest w przypadku reklam. Ich celem jest zachęcenie potencjalnych klientów do skorzystania z tej właśnie oferty. Przekonać nas do tego ma szybkość banku w udzieleniu kredytu, gwarancja najniższego oprocentowania czy dodatkowy gadżet w prezencie. Nie reklama jednak ma być źródłem wiedzy o ofercie bankowej, ale rzetelna analiza wszystkich kosztów, jakie z kredytem się wiążą.

  Dodatkowa gotówka na Święta z pewnością ma być szybka i niewymagająca zbędnych formalności, bo nie jest to czas, który chcemy spędzić na analizach ofert, wyszukiwaniu kredytu, zbieraniu dokumentów czy czekaniu na decyzję banku. Tutaj łatwo wpaść w pułapkę. Każdy kredyt – nawet najmniejszy – to zobowiązanie, które będzie towarzyszyło nam również po tym, jak Święta odejdą w niepamięć. Niezależnie od kwoty czy okresu kredytowania nie pozwólmy, aby priorytetem wyboru oferty były wyłącznie czas i dostępność. Święta Bożego Narodzenia to zaledwie kilka dni, a z kredytem zostaniemy przez wiele długich miesięcy, warto więc zapewnić sobie pieniądz tani, z ratą, która optymalnie wpasuje się w miesięczny budżet. Jeśli miałaby być to dodatkowa gotówka, a poza nią posiadamy inne zobowiązania, warto wykorzystać czas świątecznych promocji na połączenie kilku zobowiązań w jedno wraz z dobraniem dodatkowej kwoty, tak, by płacone raty nie nadwerężyły domowych finansów.

  Aby nie dać się zwieść bankowym reklamom oraz nie zgubić się w gąszczu licznych ofert i promocji, najlepiej udać się do profesjonalnego doradcy, który podda analizie finanse i doradzi w wyborze korzystnego kredytu gotówkowego na Święta. A potem można zaszaleć na zakupach i podczas Świąt sprawić radość najbliższym, spełniając ich marzenia – rozsądnie i z głową!

  Ekspert Finansowy

  Anna Krzyżewska
  Ekspert Finansowy
  ul. Wojska Polskiego 3A
  11-400 Kętrzyn

  Umów spotkanie z Ekspertem Open Finance

  Umów spotkanie w oddziale:

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Infolinia 801 600 200

  Oddział

  Nasza infolinia pracuje od poniedziałku do piątku,
  od godziny 8.00 do 20.00

  Dziękujemy

  Twój formularz został wysłany poprawnie. Skontaktujemy się Tobą w ciągu 24 godzin by porozmawiać o Twoich potrzebach kredytowych.

  Umów spotkanie