×
  Monika Spętkowska

  Monika Spętkowska - Momot / Brand Manager Brand Manager

  Zagraniczne pułapki Kredyt gotówkowy

  – czyli o czym musisz pomyśleć wybierając się samodzielnie na wakacje. Wakacje pod hasłem „DO IT YOURSELF” są ostatnio w modzie. Sam rezerwujesz lot, hotel i organizujesz wyżywienie na miejscu.

  Takie rozwiązanie ma bardzo dużo zalet – wakacje są na pewno „uszyte na miarę”, a koszty niejednokrotnie niższe niż w biurze podróży. Jednakże, takie wakacje mają też swoją ciemniejszą stronę – na miejscu czyha wiele „pułapek” finansowych, w które łatwo nieświadomie wpaść. Zobacz, o czym warto pomyśleć przed rozpoczęciem wyprawy lub nawet już podczas jej trwania.

  1. Określ swój budżet. Ustal, ile chcesz wydać na wakacjach. Zawsze miej w zanadrzu 30% więcej gotówki niż planujesz wydać – na pewno skorzystasz z „super atrakcji”, której nie przewidywałeś lub zaskoczą Cię dodatkowe opłaty za wycieczki i przejazdy.
  2. Gotówka czy karta? Ustal w jaki sposób zamierzasz płacić na wakacjach. Płatność kartą jest na pewno dużo wygodniejsza, jednak już na samym początku musisz zdać sobie sprawę, że ta wygoda będzie Cię drożej kosztować - poniesiesz dodatkowe koszty przewalutowania i często prowizję za wypłatę w bankomacie. Przy płatnościach gotówką uważaj na obce waluty – przeliczaj wydawaną resztę czy na pewno otrzymałeś odpowiednią kwotę.
  3. Hurra – wylądowaliśmy. Ale to dopiero początek – musisz „jakoś” dostać się do hotelu.  Przy lotnisku spotkasz mnóstwo prywatnych taksówek, które z chęcią zawiozą Cię gdzie wskażesz. Na te „taksówki” uważaj najbardziej. Zapytaj ile będzie kosztować podróż – jeśli kierowca nie będzie w stanie tego oszacować – nie wsiadaj. Zawsze też możesz wybrać bardziej ekonomiczną podróż - lokalnym autobusem lub pociągiem. W punkcie informacyjnym na lotnisku na pewno uzyskasz informacje o publicznym transporcie.
  4. Jeść musisz. Na pewno będziesz chciał spróbować lokalnej kuchni – uważnie korzystaj z restauracji przy głównych alejach (ceny mogą być wyższe ze względu na lokalizację), a przychylniejszym okiem spoglądaj na knajpki w małych uliczkach. Nie każdy posiłek musisz spożywać w restauracji. Równie urokliwe może być śniadanie na trawie przyrządzone z lokalnych produktów dostępnych w „warzywniaku”.
  5. Nie daj się ponieść atmosferze wakacji. Chwila nieuwagi i możesz paść ofiarą kradzieży. Aby zniwelować skutki tej przykrej sytuacji, pamiętaj, by ważne dokumenty trzymać w bezpiecznym miejscu, np. w sejfie hotelowym. Jeśli wybierasz się na wycieczkę odlicz odpowiednią kwotę pieniędzy, podziel na mniejsze sumy i umieść w kilku miejscach. Dwa razy przemyśl też zakupy i porównuj ceny. Im głośniej sprzedawca namawia Cię na zakup, tym wyższą kwotę żąda za swoje „towary”. Zastanów się czy naprawdę tej rzeczy potrzebujesz - na wakacjach człowiek jest mniej wybredny i kupuje lokalne „suweniry” w aurze upalnego rozluźnienia – na to właśnie liczą sprzedawcy.

  Wydatki ponoszone na zagranicznych wyprawach często mogą przekroczyć zakładane koszty. Nie musisz się ograniczać i liczyć każdy grosz, jeśli zadbasz o odpowiedni budżet wcześniej.  Ta wycieczka także nie musi być Twoją jedyną wyprawą w tym roku.

  Ekspert Finansowy Open Finance pomoże Ci uzyskać korzystny kredyt na sfinansowanie Twoich wojaży po świecie i rozłożyć spłatę na wygodne raty, aby nie nadwyrężyć domowego budżetu. Niska rata, minimum formalności, bezpłatne porównanie wielu ofert pod kątem Twoich wymagań – to wszystko uzyskasz w oddziałach Open Finance. 

  Ekspert Finansowy

  Monika Spętkowska - Momot
  Brand Manager

  Umów spotkanie z Ekspertem Open Finance

  Umów spotkanie w oddziale:

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Infolinia 801 600 200

  Oddział

  Nasza infolinia pracuje od poniedziałku do piątku,
  od godziny 8.00 do 20.00

  Dziękujemy

  Twój formularz został wysłany poprawnie. Skontaktujemy się Tobą w ciągu 24 godzin by porozmawiać o Twoich potrzebach kredytowych.

  Umów spotkanie