Kalkulator kredytu hipotecznego - sprawdź raty i koszt 2021 | Open Finance

 

Kalkulator kredytu hipotecznego

 

 

Kalkulator kredytu hipotecznego online – co to?

Rozpoczynając planowanie kredytu hipotecznego najtrudniejszą decyzją jest wybór banku. Każdy z nich będzie przedstawiał inne oferty i inne warunki spłaty oraz kwoty miesięcznych rat. Najszybszym rozwiązaniem, aby wstępnie wyliczyć odpowiadający nam kredyt są kalkulatory kredytowe. Obsługa kalkulatora kredytu hipotecznego jest intuicyjna i bardzo prosta. Aby z niego skorzystać wystarczy wejść na naszą stronę kalkulatora hipotecznego. Wystarczy przesunąć suwakiem na interesującą nas kwotę lub ją wpisać, wybrać okres spłaty oraz oprocentowanie, a następnie nacisnąć oblicz ratę kredytu. Po chwili pojawi się wynik, który przedstawi nam wysokość raty kredytu hipotecznego.

Przeczytaj też: Dlaczego warto brać kredyt hipoteczny?

Jak działa kalkulator kredytu hipotecznego?

Kalkulator kredytu hipotecznego został stworzony tak, by w łatwy i szybki sposób sprawdzić jakiej raty kredytu możemy spodziewać się przy założonej kwocie, okresie spłaty oraz oprocentowaniu. Kalkulator pokazuje informacje o ofertach obejmujących zaznaczone kwoty i podaje wynik w postaci uśrednionej wysokości raty. Kwota jaka zostanie nam wyliczona nie oznacza jednak pewnej oferty kredytowej, a jedynie jej propozycję. Aby poznać dokładną ofertę zachęcamy do kontaktu z naszym Ekspertem finansowym, który przeanalizuje Państwa potrzeby i przedstawi odpowiednie oferty. Zachęcamy również do skorzystania z naszego kalkulatora kredytów i lokat, w którym przedstawiamy wyszczególnione oferty banków.

Jak korzystać z kalkulatora kredytu hipotecznego?

By skutecznie korzystać z kalkulatora należy podać kwotę kredytu (wybierając ją suwakiem lub wpisując), zaznaczyć okres spłaty oraz oprocentowanie kredytu. Potem należy nacisnąć oblicz ratę kredytu. Po chwili pojawi nam się wynik działania. Aby ponownie korzystać z kalkulatora należy nacisnąć zmień parametry - przycisk znajdujący się po prawej stronie. Banki w swoich ofertach czy reklamach często wspominają o oprocentowaniu. Dzięki kalkulatorowi hipotecznemu można porównać oprocentowania uzupełniając kalkulator o informacje, takie jak interesująca nas kwota oraz okres spłaty. Wynik obliczeń pojawia się w kwocie uśrednionej, dlatego ma charakter jedynie poglądowy. Aby poznać pełne oferty banków zapraszamy na naszą stronę oraz do kontaktu z naszymi Ekspertami Finansowymi.

Na co zwrócić uwagę podczas wybierania kredytu hipotecznego?

Najważniejszym na co trzeba zwrócić uwagę podczas wybierania kredytu hipotecznego są warunki, jakie przedstawi nam bank. W każdym banku mogą być one różne, może zmieniać się oprocentowanie, dodatkowe koszty kredytu albo dogodniejsze raty lub okres spłaty. Aby wstępnie ustalić jaka rata jest przewidywana dla kwoty, która  nas interesuje, najlepszym narzędziem jest kalkulator kredytów hipotecznych. Aby poznać szczegóły ofert zachęcamy do kontaktu z naszymi Ekspertami Finansowymi. 

Przeczytaj też: Jak wybrać najlepszy kredyt hipoteczny?

Jak porównywać kredyty hipoteczne?

Aby porównać kredyty hipoteczne należy znać oferty różnych banków. Sprawdzenie zdolności w kilku bankach może jednak powodować liczne zapytania do Biura Informacji Kredytowej (czyli BIK) oraz w konsekwencji obniżenie naszego scoringu. Dlatego warto wybrać najlepsze oferty, na których warto skupić swoją uwagę. Nasz kalkulator kredytów hipotecznych zestawia ze sobą informacje dotyczące warunków kredytu, czyli:

  • kwotę kredytu
  • okres spłaty
  • oprocentowanie
  • uśrednioną kwotę miesięcznych rat

Niestety kalkulator nie uwzględnia ofert promocyjnych - dlatego by poznać pełne oferty zachęcamy do kontaktu z naszymi Ekspertami finansowymi, którzy przekażą Państwu szczegóły dotyczące kredytów hipotecznych.

Przeczytaj też: Wkład własny, rekomendacja S, maksymalna zdolność kredytowa

 

Zmień parametry

Wynik kalkulacji został przygotowany w oparciu o dane wprowadzone przez użytkownika i ma charakter orientacyjny - poglądowy. Prezentowane wyliczenia stanowią symulację, która służy wyłącznie celom informacyjnym i nie powinna być traktowana jako oferta w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego lub zaproszenie do zawarcia umowy. Informacje zawarte w niniejszym materiale marketingowym oraz uzyskane w oddziale Open Finance S.A. nie mogą być traktowane jako rekomendacja lub usługa doradztwa, w tym doradztwa prawnego. Ostateczny kształt oferty kredytowej jest uzależniony od decyzji kredytowej danego banku podejmowanej w oparciu o szeregu czynników takich, jak: zdolność kredytowa kredytobiorcy, okres kredytowania, marża banku, stopa procentowa, skorzystanie z oferty dodatkowej w postaci: karty kredytowej, konta bankowego, produktu ubezpieczeniowego. Open Finance S.A. z siedzibą w Warszawie, jako pośrednik kredytu hipotecznego informuje, że współpracuje za wynagrodzeniem na podstawie umowy agencyjnej, w zakresie wykonywania czynności faktycznych, o których mowa w art. 6a Ustawy prawo bankowe z dnia 29 sierpnia 1997 r. (tj. Dz. U. z 2016 r. poz. 1988 z późn. zm.), z poniżej wskazanymi Kredytodawcami: Alior Bank S.A., BOŚ S.A., Santander Bank Polska S.A., ING Bank Śląski S.A., mBank S.A., Bank Millennium S.A., PKO BP S.A., PKO Bank Hipoteczny S.A., Bank Pocztowy S.A., BNP Paribas Bank Polska S.A., Bank Pekao S.A. oraz Pekao Bank Hipoteczny S.A.. Według stanu na dzień 25.02.2020 r.  Open Finance S.A. informuje, że jest powiązanym pośrednikiem kredytu hipotecznego w rozumieniu art. 4 pkt 16 ustawy z dnia 23 marca 2017 r. o kredycie hipotecznym oraz o nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami  (Dz. U.  2017 r., poz. 819 z późn. zm. – dalej, jako UoKH). Jednocześnie Open Finance S.A. informuje, że nie świadczy usług doradczych w rozumieniu art. 4 pkt 26 UoKH.

Umów darmowy kontakt z Ekspertem Open Finance

  • Wygodnie - rozmowa telefoniczna lub spotkanie
  • Kompleksowe wsparcie
  • Bez zobowiązań
c5eb9ea0-7b7e-4588-b0b3-c4bc40acaff5.jpg
mbank_sg@2x (1).png
mille_sg@2x.png
pekao_hipo_sg@2x.png
pekao_sg@2x.png
bnp_sg@2x.png