Kalkulator zmiany oprocentowania kredytu hipotecznego

 

Co to jest kalkulator zmiany oprocentowania kredytu hipotecznego?

Żeby odpowiedzieć na to pytanie trzeba wyjaśnić sobie z czego składa się rata kredytu hipotecznego i oprocentowanie kredytu.

część kapitałowa + część odsetkowa = rata kredytu hipotecznego

Część kapitałowa to środki, które pożyczamy od banku, które spłaca kredytobiorca. Część odsetkowa natomiast to odsetki dla banku, czyli koszt zaciągniętego kredytu.

Z kolei:

marża + WIBOR = oprocentowanie kredytu hipotecznego

Marża zazwyczaj jest stała i oznacza zysk banku jaki ma z udzielonego kredytu.

Natomiast WIBOR to oprocentowanie jakie banki przyjmują pożyczając pieniądze innej instytucji bankowej. Przy kredytach zazwyczaj ustalany na 1/3/6 miesięcy. Wpływ na wysokość WIBORu ma sytuacja na rynku bankowym. Chodzi tu m.in. o decyzje Rady Polityki Pieniężnej dotyczące zmian stóp procentowych.

Zatem kalkulator zmiany oprocentowania kredytu hipotecznego pozwala nam sprawdzić, jak może wyglądać nasza rata kredytu hipotecznego po uwzględnieniu zmiany oprocentowania, które może być spowodowane podwyżką stóp procentowych. Jest to narzędzie dobre zarówno dla  tych, którzy dopiero myślą o kredycie hipotecznym jak i tych, którzy już go posiadają. Każdy może sobie zasymulować ewentualne raty kredytu i zastanowić się nad dalszymi krokami. Nowi kredytobiorcy mogą pomyśleć np. o kredycie ze stałym oprocentowaniem, które jest co prawda dostępne tylko przez określony czas spłaty kredytu, ale pozwala nam ustabilizować naszą sytuację. Natomiast obecni kredytobiorcy mogą rozejrzeć się za ciekawymi ofertami refinansowania kredytu.

 

Jak działa kalkulator zmiany oprocentowania kredytu hipotecznego?

Kalkulator zmiany oprocentowania kredytu hipotecznego jest narzędziem bardzo prostym i nie wymaga od nas żadnej fachowej wiedzy. Wystarczy określić 3 rzeczy:

  • Jaką kwotę kredytu musisz jeszcze spłacić?
  • Za ile miesięcy zapłacisz ostatnią ratę?
  • Podaj nowe oprocentowanie kredytu

Oczywiście można tu wpisać również przypuszczalne dane jeśli dopiero przygotowujemy się do wzięcia kredytu. Po określeniu tych danych klikamy przycisk oblicz ratę  kredytu i pojawi nam się wysokość raty po zmianie oprocentowania. Po prawej stronie mamy również możliwość kliknięcia w hasło: zmień parametry, co pozwoli nam przeliczyć ratę kredytu przy innych założeniach. Dane możemy wpisywać ręcznie, za pomocą pomarańczowego suwaka lub klikając w znaki „+” i „- „

Zmień parametry

Wynik kalkulacji został przygotowany w oparciu o dane wprowadzone przez użytkownika i ma charakter orientacyjny - poglądowy. Prezentowane wyliczenia stanowią symulację, która służy wyłącznie celom informacyjnym i nie powinna być traktowana jako oferta w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego lub zaproszenie do zawarcia umowy. Informacje zawarte w niniejszym materiale marketingowym oraz uzyskane w oddziale Open Finance S.A. nie mogą być traktowane jako rekomendacja lub usługa doradztwa, w tym doradztwa prawnego. Ostateczny kształt oferty kredytowej jest uzależniony od decyzji kredytowej danego banku podejmowanej w oparciu o szeregu czynników takich, jak: zdolność kredytowa kredytobiorcy, okres kredytowania, marża banku, stopa procentowa, skorzystanie z oferty dodatkowej w postaci: karty kredytowej, konta bankowego, produktu ubezpieczeniowego. Open Finance S.A. z siedzibą w Warszawie, jako pośrednik kredytu hipotecznego informuje, że współpracuje za wynagrodzeniem na podstawie umowy agencyjnej, w zakresie wykonywania czynności faktycznych, o których mowa w art. 6a Ustawy prawo bankowe z dnia 29 sierpnia 1997 r. (tj. Dz. U. z 2016 r. poz. 1988 z późn. zm.), z poniżej wskazanymi Kredytodawcami: Alior Bank S.A., BOŚ S.A., Santander Bank Polska S.A., ING Bank Śląski S.A., mBank S.A., Bank Millennium S.A., PKO BP S.A., PKO Bank Hipoteczny S.A., Bank Pocztowy S.A., BNP Paribas Bank Polska S.A., Bank Pekao S.A. oraz Pekao Bank Hipoteczny S.A.. Według stanu na dzień 25.02.2020 r.  Open Finance S.A. informuje, że jest powiązanym pośrednikiem kredytu hipotecznego w rozumieniu art. 4 pkt 16 ustawy z dnia 23 marca 2017 r. o kredycie hipotecznym oraz o nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami  (Dz. U.  2017 r., poz. 819 z późn. zm. – dalej, jako UoKH). Jednocześnie Open Finance S.A. informuje, że nie świadczy usług doradczych w rozumieniu art. 4 pkt 26 UoKH.

Umów darmowy kontakt z Ekspertem Open Finance

  • Wygodnie - rozmowa telefoniczna lub spotkanie
  • Kompleksowe wsparcie
  • Bez zobowiązań
c5eb9ea0-7b7e-4588-b0b3-c4bc40acaff5.jpg
mbank_sg@2x (1).png
mille_sg@2x.png
pekao_hipo_sg@2x.png
pekao_sg@2x.png
bnp_sg@2x.png