Kredyt hipoteczny

Jedna z najważniejszych decyzji w Twoim życiu. Skorzystaj z kalkulatorów i porównywarki kredytu i wybierz najlepiej

Kredyt hipoteczny

Jedna z najważniejszych decyzji w Twoim życiu. Skorzystaj z kalkulatorów i porównywarki kredytu i wybierz najlepiej

Kredyt hipoteczny - porównywarka kredytów hipotecznych sierpień 2021 Open Finance

 

 

Kredyt hipoteczny - ranking kredytów mieszkaniowych 

 

 

1.      Co warto wiedzieć o kredycie hipotecznym? 

Kredyt hipoteczny to tzw. kredyt celowy na zakup konkretnej nieruchomości: działki, mieszkania lub domu, a także na budowę domu tzw. kredyt budowlano-hipoteczny. Często przy kredycie hipotecznym nie zdajemy sobie sprawy jak wiele czynników wpływa na ostateczną decyzję kredytową banku przy zapytaniu o kredyt hipoteczny. Warto więc się dobrze przygotować i przed podjęciem ostatecznej decyzji wiedzieć na co zwrócić szczególną uwagę. Dobrym źródłem wszelkich informacji jest porównywarka kredytów hipotecznych.

Jeżeli planujemy kredyt hipoteczny, warto rozpocząć przygotowania nawet pół roku wcześniej. Skąd taki czas? Przede wszystkim na sprawdzenie swojej zdolności kredytowej która pozwoli na uzyskanie kredytu hipotecznego  Jeśli zdolność okaże się za mała, nasz Ekspert Finansowy podpowie jak można ją zwiększyć. Oczywiście czynnikiem decydującym o przyznaniu kredytu hipotecznego w konkretnej kwocie jest źródło dochodu i jego wysokość. Nie mniej, dodatkowe punkty otrzymamy np.: za regularną spłatę rat tzw. dobrą historię kredytową. Karty kredytowe i limity debetowe również nie są tu bez znaczenia. Ze względu na mnogość czynników wpływających na zdolność kredytową, jak również różnorodność sytuacji życiowych, najlepiej jest skontaktować się z Ekspertem Finansowym. Ekspert Open Finance ma odpowiednią wiedzę i doświadczenie umożliwiające przedstawienie ofert kredytów hipotecznych adekwatnych do możliwości i potrzeb Klienta.

Przeczytaj też Co warto wiedzieć o kredycie hipotecznym?  

 

2.        Jak wybrać odpowiedni kredyt hipoteczny?

Wybór kredytu hipotecznego to zobowiązanie na lata. Maksymalny okres kredytu hipotecznego może wynieść 35 lat. Warto zatem dokładnie rozważyć wszystkie dostępne oferty kredytów hipotecznych, aby z łatwością spłacać kolejne raty i cieszyć się własnym lokum. Wstępnej weryfikacji banków i prezentowanych przez nie ofert kredytów hipotecznych możemy dokonać w domu dzięki porównywarce kredytowej.

Przygotowaliśmy dla Państwa kalkulator kredytu hipotecznego, dzięki któremu można szybko obliczyć ratę kredytu i zestawić ze sobą propozycje poszczególnych banków. Różnice w ofertach dostępne są w naszej porównywarce kredytów.

Nie bez znaczenia jest tutaj rola Eksperta Finansowego. Mając u boku człowieka z doświadczeniem i wiedzą w zakresie kredytów hipotecznych znacznie łatwiej dokonać właściwego wyboru.

 

3.      Od czego zależy koszt kredytu hipotecznego? 

Często jednym z kryteriów jakim się kierujemy wybierając ofertę kredytu hipotecznego jest jego cena. Całość kosztów poniesionych przez kredytobiorcę kredytu hipotecznego jest szacowana i opisana w umowie kredytowej. Korzystając z porównywarki kredytów hipotecznych dostępnej na naszej stronie mogą Państwo oszacować koszt kredytu hipotecznego. Poniżej opisaliśmy po krótce najważniejsze składowe mające wspływ na koszt kredytu hipotecznego.

Wysokość oprocentowania kredytu hipotecznego zależy m.in. od:

 • WIBOR (Warsaw Interbank Offer Rate) – nie jest stały, potocznie rzecz ujmując to oprocentowanie jakie banki przyjmują pożyczając pieniądze innej instytucji bankowej. Przy kredytach zazwyczaj ustalany na 1/3/6 miesięcy. Wpływ na wysokość WIBORu ma sytuacja na rynku bankowym.
 • MARŻA KREDYTU HIPOTECZNEGO – to kwota jaką zarabia bank na pożyczeniu pieniędzy Klientowi.
 • PROWIZA KREDYTU HIPOTECZNEGO – może być kredytowana przez bank (spłacana jako dodatkowa kwota wliczona w ratę kredytu hipotecznego) lub niekredytowana (płatna ze środków własnych Klienta).
 • UBEZPIECZENIA (podobnie jak marża mogą być kredytowane lub niekredytowana):
  • Ubezpieczenie na życie
  • Ubezpieczenie nieruchomości
  • Ubezpieczenie od utraty pracy
  • Ubezpieczenie od niskiego wkładu własnego
  • Ubezpieczenie pomostowe – zasługuje na słowo wyjaśnienia. To ubezpieczenie, które Klient płaci od momenty uruchomienia kredytu do czasu wpisu hipoteki do Księgi Wieczystej zakupionej nieruchomości.

 

4.      Oprocentowanie kredytu hipotecznego – jakie jest? 

Oprocentowanie jest jednym z czynników mających wpływ na koszt kredytu hipotecznego. Jego wysokość i rodzaj jest ustalana wewnętrznie przez banki. Większość banków wciąż oferuje w swoich produktach zabezpieczonych na hipotece wyłącznie oprocentowanie zmienne, jednak nowa rekomendacja S, stanowiąca wytyczne Komisji Nadzoru Finansowego dla banków, wskazuje na konieczność rozwinięcia oferty kredytów hipotecznych oprocentowanych stałą stopą procentową. Czym przytoczone oprocentowania kredytu hipotecznego się różnią? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie opisując rodzaj oprocentowania i jego oddziaływanie na kredyt hipoteczny.

Oprocentowanie zmienne

Kredyty hipoteczne ze zmiennym oprocentowaniem to póki co najpopularniejszy wariant. Zmienna część oprocentowania to stawka WIBOR 3M lub WIBOR 6M. Ze względu na ciążące na kredytobiorcy ryzyko zmiany stóp procentowych kredyty ze zmiennym oprocentowaniem są o wiele tańsze na etapie zawierania umowy. Z uwagi na ryzyko wzrostu stóp procentowych, KNF rekomenduje bankom wdrożenie do oferty produktów hipotecznych z okresowo stałym oprocentowaniem. Zabieg ten ma na celu zabezpieczenie klientów przed drastycznym wzrostem comiesięcznych rat.

Oprocentowanie stałe

W polskich realiach stosuje się głównie tzw. okresowo stałą stopę procentową. Kredyt hipoteczny ze stałym oprocentowaniem oznacza, że klient spłaca taką samą ratę w uzgodnionym w umowie okresie. Do najczęściej oferowanych należą kredyty hipoteczne ze stałym oprocentowaniem na 5 lat. Po upływie tego okresu większość umów przewiduje stosowanie zmiennej stopy procentowej lub ponowne ustalenie warunków stałego oprocentowanie na kolejne 5 lat.

Z uwagi na to, że zawierając umowę na kredyt hipoteczny ze stałym oprocentowaniem, bank przyjmuje ryzyko związane z podniesieniem stóp procentowych, wiąże się to z wyższymi kosztami. W przypadku oprocentowania stałego, marża pożyczki jest wyższa, a ponadto bank może oczekiwać dodatkowych zabezpieczeń. Kredytobiorca, płacąc wyższą ratę, zabezpiecza się przed ryzykiem jej wzrostu w okresie przewidzianym w umowie. W przypadku obniżenia stóp procentowych, nie zostanie jednak beneficjentem ewentualnej obniżki raty, a ponadto, jeśli będzie chciał dokonać wcześniejszej spłaty, może zostać obciążony dodatkowymi kosztami.

Decydując się na kredyt hipoteczny, warto skonsultować się z Ekspertem finansowym szczególnie w kwestii wyboru pomiędzy okresowo stałym i zmiennym oprocentowaniem. O ile idea nowej rekomendacji S jest ukierunkowana na zabezpieczenie przed nieoczekiwanym wzrostem rat, umożliwia to wyłącznie przez określony czas i niesie ze sobą spore koszty oraz ograniczenia.

Przeczytaj też Raty stałe a raty malejące – które są lepsze?

 

5.      Porównanie ofert kredytów hipotecznych – dlaczego warto? 

Porównanie ofert kredytów hipotecznych to jedna z pierwszych rzeczy jakie robimy rozważając zakup domu lub mieszkania. Kredyt hipoteczny ma wiele składowych i aby dobrać ofertę najlepiej dopasowaną do swoich potrzeb należy zwrócić na nie wszystkie uwagę. Dla jednych najważniejsza będzie wysokość raty dla innych całkowity koszt kredytu hipotecznego. Jak policzyć koszt kredytu? W którym banku rata kredytu hipotecznego jest najniższa? Jakie ubezpieczenia w danej ofercie są obowiązkowe oraz jaki jest ich koszt?

Właśnie ze względu na te pytania, warto porównać sobie oferty kredytów hipotecznych z różnych banków. Dzięki temu mamy możliwość nie tylko sprawdzić swoje możliwości kredytowe, ale również składowe kredytu hipotecznego, które będą dla nas priorytetem przy wyborze oferty kredytu hipotecznego. Porównując oferty kredytów hipotecznych z różnych banków mamy możliwość ocenić czy chcemy możliwie najwięcej kosztów ponieść od razu przy uzyskaniu kredytu hipotecznego, czy jednak wolelibyśmy rozłożyć te koszty w czasie poprzez zwiększenie miesięcznej raty.

Aby pomóc Państwu w poszukiwaniach, stworzyliśmy porównywarkę ofert kredytów hipotecznych z 13 banków, z którymi współpracujemy.

 

6.     Jak działa porównywarka kredytów hipotecznych? Porównanie 13 banków w jednym miejscu.

Porównywarka ofert kredytów hipotecznych jest narzędziem stale aktualizowanym przez Specjalistów Open Finance. Znajdziecie tu Państwo aktualne oferty kredytów hipotecznych z 13 banków z którymi współpracujemy. Porównywarka daje możliwość wyszukania i porównania wybranych ofert i banków pod względem kredytów hipotecznych. Co ważne, przy wybraniu porównania ofert możecie Państwo pobrać sobie zestawienie na komputer i wydrukować – bezpłatnie.

Banki które znajdziecie Państwo w naszych zestawieniach to:

 • Alior Bank S.A.
 • BGŻ BNP Paribas
 • Bank Ochrony Środowiska S.A.
 • ING Bank Śląski S.A.
 • mBank
 • Bank Millennium S.A.
 • Pekao Bank Hipoteczny S.A.
 • Pekao Bank S.A.
 • PKO BP
 • PKO Bank Hipoteczny S.A.
 • Santander
 • Express Bank Spółdzielczy w Rzeszowie

 

7.      Zalety porównywarki kredytów hipotecznych

Porównywarka kredytów hipotecznych to narzędzie, dzięki któremu samodzielnie jesteśmy w stanie sprawdzić, który bank może zaoferować najkorzystniejszy kredyt.  Jego największą zaletą jest prostota, wystarczy tylko ustawić interesującą nas kwotę kredytu, wartość nieruchomości oraz okres spłaty. Dane w porównywarce kredytów hipotecznych można dowolnie zmieniać i porównywać - narzędzie jest całkowicie darmowe i nie ma żadnych limitów oraz nie zbiera żadnych danych.

W porównywarce kredytów hipotecznych którą znajdziecie Państwo na naszej stronie możemy znaleźć dane 13 banków, które są na bieżąco sprawdzane i aktualizowane.  Wśród nich znajdziemy:

 • Alior Bank S.A.,
 • BNP Paribas Bank Polska S.A.,
 • Bank Ochrony Środowiska S.A.,
 • ING Bank Śląski S.A.,
 • mBank, Bank Millennium S.A.,
 • Pekao Bank Hipoteczny S.A.,
 • Pekao Bank S.A.,
 • PKO BP,
 • PKO Bank Hipoteczny S.A.,
 • Santander,
 • Express Bank Spółdzielczy w Rzeszowie,8.      Jak przygotować się do kredytu hipotecznego? 

Przygotowania do kredytu hipotecznego powinny odbywać się na przestrzeni kilku miesięcy przed dniem złożenia wniosku w banku, ale od czego zacząć? Najlepiej od tego, co ma być celem kredytu, obrać kierunek, w którym będziemy podążać przez cały okres starania się o kredyt hipoteczny. Począwszy od decyzji czy budować dom czy w jakiej części miasta kupić mieszkanie. Warto rozejrzeć się na tym etapie w aktualnych ofertach na rynku zwracając uwagę na to, na czym nam najbardziej zależy, bez czego nie możemy się obejść, a z czego możemy ewentualnie zrezygnować w poszukiwaniu najlepszego dla nas miejsca.

Drugim krokiem powinno być określenie kwoty kredytu hipotecznego. Już na tym etapie warto skontaktować się z Ekspertem Finansowym by mógł wyliczyć zdolność kredytową. Można rozważyć czy warto wziąć kredyt z drugą osobą (współkredytobiorcą) lub spróbować renegocjować warunki zatrudnienia, aby móc określić budżet na dalsze plany. Kroki te można oczywiście traktować naprzemiennie, jeśli nie możemy zdecydować się na dom czy mieszkanie można zacząć od ustalenia, jaką kwotę kredytu hipotecznego jesteśmy w stanie uzyskać i na tej podstawie podjąć decyzję.


Niezależnie od którego kroku zaczniemy warunki banków jak i sytuacja na rynku może się przez czas starania o kredyt hipoteczny diametralnie zmienić, dlatego warto monitorować sytuację i dostosowywać plany do panujących warunków. Ekspert Finansowy przedstawi jaką kwotę kredytu hipotecznego są w stanie nam zaoferować poszczególne banki oraz wysokość wymaganego wkładu własnego przy danej ofercie. Banki będą musiały uwzględnić takie rzeczy, jak dochody dzielone na wszystkich członków rodziny gospodarstwa domowego, miesięczne kwoty utrzymania, utrzymanie domu, auta itp. oraz inne zobowiązania finansowe np. inne kredyty czy pożyczki. Do tego należy doliczyć oprocentowanie oraz inne koszty okołokredytowe - o szczegółach, co wchodzi w skład kosztu kredytu zapraszamy do przeczytania naszych artykułów dostępnych na https://www.open.pl/porady-finansowe.Na tym etapie możemy zdecydować się na kredyt z oprocentowaniem stałym lub zmiennym, dostosować wielkość pożyczki lub czas spłaty i tym podobne. Po określeniu tych parametrów otrzymamy pełną kwotę kredytu hipotecznego oraz propozycję jego spłaty. Możliwości jest wiele, dlatego najlepiej porozmawiać z Ekspertem Finansowym by podjąć prawidłowe decyzje i poznać alternatywy.

Bank w szczegółach oferty kredytu hipotecznego przedstawia w jaki sposób będziemy go spłacać. To ważne by dobrze przemyśleć ten etap, żeby kredyt nie musiał być przykrym obowiązkiem i wysokość miesięcznej raty kredytu hipotecznego była adekwatna do domowego budżetu.

Przeczytaj też Jak podejść do kredytu hipotecznego?

 

9.      Na co zwrócić uwagę przy wyborze oferty kredytu hipotecznego?

 Kredyt hipoteczny to zobowiązanie na wiele lat, warto więc dokładnie przyjrzeć się różnym rozwiązaniom jakie oferują nam banki. Aby móc obiektywnie podejść do tematu hipoteki należy wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy wyborze najlepszej oferty kredytu hipotecznego. W pierwszej kolejności, wybierając ofertę kredytu hipotecznego warto przyjrzeć się wskaźnikowi jakim jest RRSO - Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. Uwzględnia wszystkie koszty ponoszone przez Klienta w związku z podpisaniem umowy kredytowej. Na tą wartość będą się składały m.in. ubezpieczenia, oprocentowanie kredytu hipotecznego, marża, WIBOR, prowizja. Warto wspomnieć, że oprocentowanie nie jest równoznaczne z RRSO, ponieważ w skład oprocentowania wchodzi marża banku oraz WIBOR lub LIBOR w zależności od waluty w jakiej zaciągamy kredyt, natomiast RRSO ma w sobie więcej wyznaczników.

Kolejnym czynnikiem mającym wpływa na wybór kredytu będzie na pewno wysokość wkładu własnego. Minimalny wkład własny wynosi 10%. Do czasu spłacenia kapitału, do wysokości 20% własności nieruchomości, Klient będzie obciążony dodatkowym ubezpieczeniem od niskiego wkład własnego. To od banku i aktualnej oferty zależy, czy będzie możliwość przystąpienia do kredytu hipotecznego z tak niskim wkładem własnym. Najczęściej wymagany wkład własny to 20% w niektórych bankach pojawiają się również oferty z wkładem o wysokości 30% wartości nieruchomości.

Warto wiedzieć czy zależy nam na jak najszybszej spłacie kapitału czy na stałej wysokości raty:

 • Rata równa - wysokość raty będzie stała (zakładając, że nie zmieni się WIBOR), udział odsetek w spłacanych comiesięcznych ratach będzie malał a udział kapitału wzrastał.
 • Rata malejąca – Klient płaci stałą część kapitału i malejącą część odsetek. Im bliżej końca spłaty kredytu tym rata będzie mniejsza.

Kredyt hipoteczny to nie tylko koszty bankowe i samej hipoteki. Są także opłaty okołokredytowe, które są zależne od wielu czynników, na szczęście nie są one wysokie. W zależności od wyboru jakiego dokonamy np. czy decydujemy się na zakup domu/mieszkania oraz czy pochodzi z rynku wtórnego czy pierwotnego należy doliczyć opłaty za notariusza u którego podpisujemy dokumenty, koszty wyrobienia lub wpisania do księgi wieczystej, opłaty we wspólnocie mieszkaniowej itp. Warto też wiedzieć, że koszt raty kredytu będzie większy do momentu wpisania przez sąd do księgi wieczystej nowego właściciela. Jest wiele rzeczy, o których trzeba pamiętać i na które należy zwrócić uwagę. Nasi eksperci doskonale o tym wiedzą, dlatego służą pomocą by znaleźć najlepszą ofertę, by kredyt hipoteczny nie był w żadnym stopniu problematyczny.

Przeczytaj też Jak wybrać najlepszy kredyt hipoteczny?

 

10.  Jak korzystać z porównywarki kredytów hipotecznych Open.pl? 

Porównywarka ofert kredytów hipotecznych jest bardzo przejrzystym narzędziem przygotowanym specjalnie Państwa! Aby nawet osoba nie związana z finansami na co dzień mogła porównać oferty kredytów hipotecznych. W pierwszej kolejności należy wejść na stronę naszej porównywarki https://www.open.pl/porownywarka-kredytow-hipotecznych i wpisać wysokość kredytu jaką chcielibyście Państwo uzyskać. Dodatkowo potrzebna jest wartość nieruchomości i okres na jaki chcielibyście Państwo rozłożyć kredyt. Po wpisaniu tych wartości, wybieramy pole „Znajdź kredyt hipoteczny”.


Poniżej pojawiają się oferty z banków, które proponują rozwiązanie zgodnie z wpisanymi parametrami. Kalkulator ofert kredytów hipotecznych pozwala na sortowanie wyników, by można było zobaczyć ile wynosi najniższa rata kredytu hipotecznego, w którym banku proponowana jest najniższa prowizja oraz gdzie otrzymacie Państwo najniższe oprocentowanie. W szczegółach oferty znajdziecie Państwo informacje o dodatkowych kosztach kredytu hipotecznego takich jak: potrzebne ubezpieczenia czy koszt wyceny nieruchomości. Najeżdżając kursorem na znaki zapytania przy dodatkowych kosztach mamy możliwość zobaczyć szczegóły tego konkretnego punktu np. przy ubezpieczeniach do kredytu hipotecznego dowiemy się czy są one wymagane i jak zaplanowana jest ich płatność. Na uwagę zasługuje również informacja o racie przejściowej kredytu hipotecznego, która zawsze jest wyższa niż rata docelowa.

Współpracujemy z 13 bankami w zakresie kredytów hipotecznych:

 • Alior Bank S.A.
 • BGŻ BNP Paribas
 • Bank Ochrony Środowiska S.A.
 • ING Bank Śląski S.A.
 • mBank
 • Bank Millennium S.A.
 • Pekao Bank Hipoteczny S.A.
 • Pekao Bank S.A.
 • PKO BP
 • PKO Bank Hipoteczny S.A.
 • Santander
 • Express Bank Spółdzielczy w Rzeszowie

 

11.  Dlaczego oprócz porównania ofert kredytów hipotecznych warto porozmawiać z Ekspertem? 

Jeżeli jesteście Państwo na początku drogi do zakupu swojego lokum Ekspert poradzi, co zrobić aby w krótkim czasie podnieść swoja zdolność kredytową. Na etapie składania wniosków do banków, oprócz pomocy przy wyborze oferty, Ekspert Finansowy podpowie czego należy się spodziewać w procesie uzyskiwania kredytu hipotecznego, pomoże dopilnować terminów składania dokumentów. Będzie z Państwem do momentu uzyskania kredytu hipotecznego a nawet dłużej. Nasi Eksperci z przyjemnością odpowiedzą na Państwa pytania i pomogą w wyborze oferty najlepiej dopasowanej do Państwa potrzeb.

Na stronie open.pl szczegółowo opisujemy procesy uzyskania kredytu hipotecznego, jednak nie da się ich zdefiniować jednoznacznie. Wszystko zależne jest od wyborów i możliwości klienta, dlatego nie każdy otrzyma taką samą ofertę kredytową. Dodatkowo banki mogą posiadać oferty specjalne lub promocyjne, o których można dowiedzieć się od naszych Ekspertów w trakcie jednego spotkania zamiast pojedynczo z każdym bankiem. Eksperci przedstawią Państwu możliwości i oferty aby mogli wybrać Państwo najlepszą ofertę dla siebie.

Kontakt oraz współpraca z ekspertami jest darmowa. W trakcie starania się o kredyt hipoteczny napotkać można wiele niewiadomych oraz niepewności. Często nasza codzienność nie pozwala aby przeznaczyć czas na załatwianie spraw związanych z kredytem hipotecznym. Z pomocą przychodzą eksperci finansowi, którzy swoją wiedzą i doświadczeniem pomogą Państwu wybrać najlepszą ofertę, dopilnują i przypomną o poszczególnych etapach postępowania a to wszystko w miłej atmosferze. Jesteśmy tu dla Państwa.

 

12.  Jak wypełnić formularz, który przybliży do złożenia wniosku o kredyt hipoteczny? 

Aby nawiązać kontakt z Ekspertem Finansowym, który rozwieje Państwa wątpliwości odnośnie kredytu hipotecznego wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Na stronie Open.pl w prawym, górnym rogu ekranu, na pomarańczowym tle, widnieje napis „umów kontakt”. Należy wybrać to pole. Pojawi się wówczas formularz, w którym mają Państwo możliwość wyboru kontaktu z naszym ekspertem.

„Preferuję kontakt telefoniczny”- zaletą tego rozwiązania jest możliwość kontaktu telefonicznego z osobą, która wstępnie zbada zdolność i pomoże w wyborze dogodnego miejsca do spotkania w sprawie kredytu hipotecznego. Wystarczy wpisać imię, nazwisko, numer telefonu oraz mail i wyrazić zgody byśmy mogli w ekspresowym czasie oddzwonić do Państwa.


„Chcę spotkać się z ekspertem”- po wybraniu tej opcji mają Państwo możliwość umówienia wizyty w dogodnym dla siebie miejscu i czasie z wybranym ekspertem. Należy wybrać temat spotkania np. kredyt hipoteczny, wybrać placówkę w wybranym mieście oraz dzień i porę dnia, która Państwa interesuje. Po chwili pokażą się eksperci, z którymi można odbyć spotkanie we wskazanym czasie. Pod nazwiskiem Eksperta będzie widniała data oraz godzina spotkania. Gdy wybiorą Państwo tę opcję oraz uzupełnią pozostałe informacje i zgody zostanie wysłana wiadomość SMS z potwierdzeniem spotkania z datą i godziną.
ikonka kupno domu

Kupno domu (rynek pierwotny lub wtórny)

ikonka budowa domu

Budowa domu

ikonka kupno mieszkania

Kupno mieszkania (rynek pierwotny lub wtórny)

Ikonka lokalizacja na mapie

Kupno działki budowlanej

laptop z porównaniami kredytów na ekranie

Jak wybrać odpowiedni kredyt hipoteczny?

Przygotowaliśmy dla Ciebie kalkulator kredytu hipotecznego, dzięki któremu szybko obliczysz ratę kredytu i zestawisz ze sobą propozycje poszczególnych banków. Różnice w ofertach możesz sprawdzić w naszej porównywarce kredytów. 


Kalkulatory kredytu hipotecznego

ikonka kalkulatora odsetek kredytu hipotecznego

Kalkulator odsetek kredytu hipotecznego

Rata kredytu hipotecznego to nie wszystko. Na jego wysokość mają wpływ również inne opłaty. Skorzystaj z kalkulatora i sprawdź ile wyniosą odsetki

ikona kalkulatora raty kredytu hipotecznego

Kalkulator raty kredytu hipotecznego

Kalkulator raty kredytu hipotecznego pomoże Ci określić, jakie kwoty będzie trzeba regularnie przeznaczać na spłatę tego zobowiązania.

ikonka kalkulatora kredytu refinansowego

Kalkulator kredytu refinansowego

Dzięki kalkulatorowi kredytu refinansowego sprawdzisz, na jaki kredyt hipoteczny możesz sobie pozwolić, jeszcze przed złożeniem wniosku w banku.

3_2 (1).png

Kalkulator zmiany oprocentowania kredytu hipotecznego

Sprawdź jak zmieni się rata Twojego kredytu hipotecznego przy zmianie stóp procentowych. Wpisz parametry swojego kredytu i porównaj wysokość raty.

Kredyt hipoteczny z Open Finance krok po kroku

1

Poznajmy się!

Podczas spotkania nasz Ekspert zapozna się z Twoją sytuacją finansową i oczekiwaniami dotyczącymi kredytu hipotecznego. Przeanalizuje zebrane informacje a następnie przedstawi rozwiązanie najlepiej dostosowane do Twoich potrzeb. 

2

Wypełnienie wniosku kredytowego

Ekspert Open Finance pomoże Ci nie tylko wypełnić wniosek kredytowy, ale również skompletować niezbędne dokumenty. 

3

Złożenie wniosków kredytowych

Kiedy już wybierzesz konkretne oferty, nasz Ekspert w Twoim imieniu złoży wnioski do wskazanych banków. Poinformuje Cię także o etapie, na jakim jest aktualnie Twój wniosek.

4

Decyzja kredytowa

Ekspert Open Finance przekaże Ci wszystkie informacje z banków i pomoże w spełnieniu warunków do podpisania umowy kredytowej.

Umów darmowy kontakt z Ekspertem Open Finance

 • Wygodnie - rozmowa telefoniczna lub spotkanie
 • Kompleksowe wsparcie
 • Bez zobowiązań
Młoda kobieta prowadzi rozmowę biznesową przez telefon
mbank_sg@2x (1).png
mille_sg@2x.png
pekao_hipo_sg@2x.png
pekao_sg@2x.png
bnp_sg@2x.png