Porady finansowe

Raty stałe czy raty malejące
03/17/2021

Raty stałe a raty malejące – które są lepsze?

Szukając najlepszego kredytu hipotecznego musimy stawić czoło wielu zagadnieniom, których zazwyczaj nie bierzemy pod uwagę przy finansowaniu gotówkowym. Kredyt hipoteczny towarzyszy nam często przez długi okres, dlatego tak ważne jest by był on dopasowany do indywidualnych potrzeb i możliwości. Jednym z wyborów jakiego musimy dokonać jest czy lepsze są raty stałe czy malejące.

więcej >
Zdolność kredytowa w pigułce
03/11/2021

Kredyt - czy możemy się o niego ubiegać? Zdolność kredytowa w pigułce

Nasza zdolność kredytowa to maksymalna ilość środków jaką bank może nam zaoferować w ramach kredytu na zakup naszej wymarzonej nieruchomości. Zdolność można również określić jako prawdopodobieństwo, że klient będzie w stanie udźwignąć określone zobowiązanie finansowe, minimalizując przy tym ryzyko dla banku.

więcej >
of_post_social_feb_5_art.jpg
02/19/2021

Jak wybrać najlepszy kredyt hipoteczny?

Wybór kredytu hipotecznego jest bardzo ważnym momentem w naszym życiu. Pozwala na realizacje swoich marzeń, na znalezienie swojego własnego miejsca na ziemi. W związku z takimi planami zastanawiamy się, co zrobić aby wybrać najlepszy kredyt hipoteczny?

więcej >
Decyzje kredytowe bankow.png
02/17/2021

Jak pandemia wpłynęła na decyzje kredytowe banków?

Pod koniec 2019 roku w Chinach zaczęła się pandemia SARS-Cov-2. Początkowo nikt nie spodziewał się ogromu zamieszania jakie wywoła nowy wirus. Niestety w krótkim czasie zaraza opanowała świat i trzeba było dostosować się do nowych warunków oraz obostrzeń. Zmiany zachodziły w każdej gałęzi gospodarki i branża bankowa również nie była wyjątkiem. Aby zabezpieczyć swoje interesy i minimalizować ryzyko na wypadek niespodziewanych zmian banki zaostrzyły swoje wymagania odnośnie zdolności i warunków jakie trzeba spełnić, aby móc starać się o kredyt.

więcej >
of_post_social_kwi_14_art.jpg
02/16/2021

Wkład własny, rekomendacja S, maksymalna zdolność kredytowa

Wnioskując o kredyt hipoteczny musisz wiedzieć, że konieczne będzie zaangażowanie własnych środków jako wkład własny. Niestety nie jest już możliwe sfinansowanie zakupu kredytem na 100% wartości nieruchomości, tak jak to miało miejsce jeszcze kilka lat temu.

więcej >
Kredyt hipoteczny w pigułce
02/15/2021

Kredyt hipoteczny - definicje, które musisz znać

Kiedy podejmiemy ważną decyzję dotyczącą finansowania naszego większego bądź mniejszego pierwszego mieszkania czy domu, często przytłacza nas terminologia używana w bankowości. Wiele osób myśli, że jest to wiedza zarezerwowana dla ekspertów finansowych oraz pracowników placówek bankowych, przez co zrażają się na początku procesu, który może wydawać się mozolny i nieprzyjemny - lecz wcale nie musi taki być!

więcej >

Umów darmowy kontakt z Ekspertem Open Finance

  • Wygodnie - rozmowa telefoniczna lub spotkanie
  • Kompleksowe wsparcie
  • Bez zobowiązań
c5eb9ea0-7b7e-4588-b0b3-c4bc40acaff5.jpg
mbank_sg@2x (1).png
mille_sg@2x.png
pekao_hipo_sg@2x.png
pekao_sg@2x.png
bnp_sg@2x.png