Porównywarka lokat

Co to jest lokata?

Lokaty są produktami bankowymi, które służą do lokowania oszczędności. Zakładanie lokat i wpłacanie na nie pieniędzy nie niesie za sobą ryzyka, a do tego gwarantuje zysk. Lokaty to jedyne produkty, za które bank płaci klientom, a nie odwrotnie. Zakładając lokatę podpisujecie Państwo z bankiem umowę, na podstawie której tenże zobowiązuje się do wypłacenia, po okresie trwania lokaty, zainwestowanych przez Państwa pieniędzy wraz z odsetkami. Odsetki, które zarabia klient są zyskiem z lokaty. Chcąc dowiedzieć się, ile możemy zarobić na danej lokacie, warto skorzystać z takich narzędzi jak porównywarka lokat bankowych.

Oprocentowanie lokat

Oprocentowanie lokaty uzależnione jest zarówno od wysokości, jak i od okresu, na który zakładamy lokatę. Lepsze warunki otrzymacie Państwo zakładając lokatę na dłuższy czas. Należy pamiętać, że podawane oprocentowanie, to oprocentowanie w skali roku. Oprocentowanie lokaty może mieć  stałą lub zmienną stopę procentową. Oprocentowanie stałe obowiązuje przez cały okres lokaty. Klient z góry wie, ile pieniędzy otrzyma z odsetek. W przypadku lokat o zmiennym oprocentowaniu stopa procentowa może się zmienić w zależności od sytuacji rynkowej w kraju.

Jak założyć lokatę?

Lokatę można założyć w placówkach bankowych, za pośrednictwem Internetu, czy przez telefon. Klienci danego banku mają czasem dostęp do ofert dedykowanych specjalnie dla nich.

Czas trwania lokaty

Jeśli chcecie Państwo założyć lokatę warto też wrócić uwagę na czas jej trwania. W tej kwestii również pomocna w wyborze będzie porównywarka lokat na open.pl, dzięki możliwości wybrania dogodnego dla Państwa okresu lokowania pieniędzy. Lokaty zakładane na 1, 3, 6, 12, 24 oraz na 36 miesięcy, są to lokaty terminowe. Oczywiście istnieją banki oferujące inne niestandardowe terminy, jednak nie można liczyć na to że będą one dostępne w każdym czasie. Informacje o nich i aktualnych promocjach związanych z lokatami można znaleźć w porównywarce lokat bankowych Open pl.

Czy warto zakładać lokatę?

Mimo, że wysokość oprocentowania proponowanego aktualnie przez banki dla wielu osób jest zdecydowanie za niska, to i tak jest to lepsze rozwiązanie niż trzymanie pieniędzy na koncie, które nie jest w ogóle oprocentowane lub w przysłowiowej „skarpecie”. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto abyście Państwo skorzystali z takich narzędzi jak porównywarka lokat bankowych, która pozwoli znaleźć najdogodniejsze dla Państwa rozwiązanie. Tutaj w jednym miejscu można znaleźć oferty wielu banków, dzięki czemu łatwiej jest je ze sobą porównać a kiedy już się zdecydujemy lub też mamy jeszcze dodatkowe pytania możemy skorzystać z pomocy Ekspertów Open Finance, którzy jeszcze szerzej przedstawią nam korzyści płynące z inwestowania w lokaty.

Jak korzystać z porównywarki lokat?

Specjalnie dla Państwa stworzyliśmy porównywarkę, w której znajdują się odpowiedzi na te wszystkie zagadnienia. Wystarczy, że na początku określicie Państwo kwotę lokaty, okres trwania lokaty oraz jakie oprocentowanie Państwa interesuje: czy stałe, czy też zmienne. Na koniec wystarczy kliknąć przycisk „znajdź lokatę”.

Pojawią się możliwości zgodne z parametrami jakie zostały zaznaczone. Można je sobie posortować według dwóch kryteriów:

  • Najwyższa kwota odsetek
  • Najwyższe oprocentowanie

Dodatkowym ułatwieniem jest możliwość porównania najbardziej interesujących Państwa zdaniem ofert jednocześnie, za pomocą opcji dodaj do porównania.

Dlaczego oprócz porównania ofert lokat warto porozmawiać z Ekspertem?

Pomimo tylu możliwości filtrowania i porównywania parametrów, wybór lokaty, która pozwoli Państwu na efektywne przechowywanie swoich pieniędzy nie jest łatwy. Ważnym aspektem  jest to, na ile klient chce zamrozić dostęp do kapitału. Ekspert finansowy zadba o to, abyście Państwo dokładnie znali szczegóły potrzebne do świadomego lokowania środków finansowych.

 

Umów darmowy kontakt z Ekspertem Open Finance

  • Wygodnie - rozmowa telefoniczna lub spotkanie
  • Kompleksowe wsparcie
  • Bez zobowiązań
Młoda kobieta prowadzi rozmowę biznesową przez telefon
mbank_sg@2x (1).png
mille_sg@2x.png
pekao_hipo_sg@2x.png
pekao_sg@2x.png
bnp_sg@2x.png