×
  Prezes Zarządu Open Finance S.A.

  Joanna Tomicka – Zawora
  Prezes Zarządu

  Prezes Zarządu Open Finance S.A. i Home Broker S.A.

  Karierę zawodową rozpoczęła od funkcji kierownika sprzedaży w Master Foods Poland. Następnie wspinała się po kolejnych szczeblach kariery, już w instytucjach finansowych, pełniąc od 1997 do 2005 roku w Citibanku kolejno funkcję dyrektora sprzedaży, dyrektora dystrybucji krajowej i dyrektora zarządzającego w obszarze kart kredytowych.

  W latach 2005-2009 Joanna Tomicka-Zawora rozwijała siłę rynkową Banku Millennium, gdzie jako dyrektor zarządzający zbudowała m.in. linię biznesową Consumer Finance oraz portfel 1 mln kart płatniczych, które przyniosły bankowi 500 mln złotych przychodów rocznych.

  W latach 2009-2017, była Wiceprezesem Zarządu Credit Agricole Bank Polska S.A., gdzie dokonała m.in. skutecznej transformacji banku z modelu Consumer Finance na model uniwersalny, zachowując przy tym wysoką sprzedaż kredytów gotówkowych
  i generujących 80% przychodów rocznych banku. Ponadto, jednym z jej sukcesów był znaczący wzrost bazy klientów aktywnych banku oraz zbudowanie pozycji lidera w kategorii rekomendacji klientów. Co istotne, Joanna Tomicka-Zawora wdrażała razem ze swoim zespołem aplikację mobilną Credit Agricole CA24, która jest bardzo wysoko oceniana przez użytkowników.

  W kwietniu 2018 roku została powołana na stanowisko Prezesa Zarządu Open Finance S.A. i Home Broker S.A. W okresie sierpień – listopad 2019 pełniła funkcję Dyrektor Generalnej Open Finance S.A. 13 listopada br. Joanna Tomicka – Zawora ponownie została powołana przez Radę Nadzorczą na stanowisko Prezesa Zarządu Open Finance S.A.

  Joanna Tomicka-Zawora ukończyła z wyróżnieniem studia na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz Cheltenham College w Wielkiej Brytanii. Ukończyła ponadto program „Executive Management” INSEAD w Fontainebleau we Francji (certyfikat 3-go poziomu). Ma za sobą liczne programy edukacyjne i szkoleniowe z zakresu zarządzania zespołami, przywództwa, Consumer Finance czy świadomości biznesowej. W wolnych chwilach pasjonuje się sportem i literaturą angielską. Uprawia wyczynowo kitesurfing oraz regularnie bierze udział w maratonach fitness.

  Marek Żuberek

  Marek Żuberek
  Wiceprezes Zarządu

  Wiceprezes Zarządu Open Finance S.A. i Home Broker S.A.

  Marek Żuberek ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie zawodowe związane z rynkiem kapitałowym i bankowością. Karierę rozpoczynał w 1996 roku na Giełdzie Papierów Wartościowych. Następnie kilka  lat spędził w Banku Pekao S.A., gdzie brał udział w tworzeniu Call Center. Jest współtwórcą mBanku, pierwszego wirtualnego banku w Polsce, w którym pracował w latach2000-2009. Za udział w stworzeniu  tej instytucji został odznaczony „Honorową Odznaką za Zasługi dla Bankowości Rzeczypospolitej Polskiej” przyznawaną przez Prezesa Narodowego Banku Polskiego.
  W latach 2010-2012 pracował w ITI Neovision w roli Dyrektora Contact Center. Ostatnie 6 lat spędził w Credit Agricole Bank Polska, gdzie pracował jako Dyrektor Pionu Bankowości Zdalnej.

  Marek jest ekspertem w obszarze świata cyfrowego, nowych technologii i procesów. Potrafi tworzyć sprawne i nowoczesne organizacje osiągające ponadprzeciętne wyniki finansowe.

  Jest absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego. Ukończył liczne szkolenia – m.in. Akademię Liderów na Canadian International Management Institute, a także szkolenia menadżerskie z zarządzania w USA.

  W czasie wolnym uprawia żeglarstwo i nurkowanie.