×
  Uśmiechnięta kobieta

  wybierz Eksperta blisko siebie

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit...

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit...

  Umów spotkanie

  Dobre ubezpieczenie jest naszą gwarancją bezpieczeństwa w razie nieszczęśliwego zdarzenia. Ubezpieczamy się coraz chętniej i bardziej świadomie. W 2016 roku Polacy wydali na ubezpieczenia 56 mld zł i otrzymali odszkodowania o wartości aż 38 mld zł. W Open Finance otrzymasz szerokie wsparcie w wyborze ubezpieczenia z zakresem optymalnie dopasowanym do Twoich potrzeb. Ubezpieczysz prywatny majątek, firmę, życie i zdrowie. Nasze bezpieczeństwo warto powierzyć profesjonalistom. 

  Z ubezpieczeniem podróżnym możesz zadbać o komfort swojego urlopu, krótkiego wyjazdu i podroży służbowej. Poza domem, za granicą wzrasta ryzyko nieszczęśliwych zdarzeń, a drobne kłopoty mogą sprawić duże trudności. Na podróż warto wybrać Assistance z szerokim zakresem, by uzyskać wszelką potrzebną pomoc, zadbać o ubezpieczenie życia i kosztów leczenia z wysoką sumą ubezpieczenia. Oferujemy ubezpieczenia:

  • assistance,
  • koszty leczenia,
  • życie,
  • nnw,
  • bagaż.

  Umów spotkanie z Ekspertem Open Finance

  Umów spotkanie w oddziale:

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Infolinia 801 600 200

  Umów spotkanie

  Nasza infolinia pracuje od poniedziałku do piątku,
  od godziny 8.00 do 20.00

  Dziękujemy

  Twój formularz został wysłany poprawnie. Skontaktujemy się Tobą w ciągu 24 godzin by porozmawiać o Twoich potrzebach.

  Umów spotkanie

  Przed czym chroni polisa turystyczna?

  Czy polisa turystyczna chroni od następstw zamieszek i aktów terroru? Obecnie podróżujemy coraz częściej. Coraz większa liczba połączeń lotniczych i jednocześnie ich często bardzo niskie ceny sprawiają, że chętnie wybieramy się do nawet najbardziej egzotycznych krajów świata.
  Jednocześnie jednak musimy zdawać sobie sprawę z tego, że na świecie nie wszędzie jest obecnie bezpiecznie. Liczne konflikty zbrojne oraz wciąż rozwijający się terroryzm, to zagrożenia, które powinny być brane przez nas pod uwagę. Dlatego też wielu turystów zastanawia się, czy polisa turystyczna chroni od następstw takich wydarzeń.

  Podstawowe ubezpieczenie turystyczne często nie gwarantuje pełnej ochrony
  Wybierając się na wakacje często decydujemy się na zakup jednego z podstawowych pakietów ubezpieczeń turystycznych, co wydawałoby się jest wystarczającą ochroną. Czy tak jednak jest w istocie? Jak się okazuje, nie do końca. Podstawowe warianty ubezpieczeń zapewniają nam raczej ochronę bagażu czy podstawową opiekę medyczną w przypadku np. zatrucia pokarmowego czy przeziębienia. W przypadku szkód wywołanych zamieszkami czy atakami terroryzmu możemy ponieść poważne obrażenia wymagające pobytu w szpitalu czy szybkiego powrotu do kraju. W takiej sytuacji trudno liczyć na to, że ubezpieczyciel pokryje takie koszty z najtańszej polisy. Warto więc spotkać się z doradcą ubezpieczeniowym i poinformować go, że zależy nam na skorzystaniu z takiej opcji.

  Specjalne pakiety chroniące przed skutkami zamieszek, konfliktów i terroryzmu
  W większości towarzystw ubezpieczeniowych jest to możliwe. Posiadają one bowiem rozszerzone pakiety ubezpieczeń, które chronią właśnie przed konsekwencjami napadów terrorystycznych lub zamieszek. Zazwyczaj ubezpieczyciel gwarantuje nam kilkudniową ochronę, podczas której możemy liczyć na pobyt w szpitalu, opatrywanie ran i leczenie obrażeń, a także na zorganizowanie transportu do Polski. Okres, jaki jesteśmy objęci ochroną po wystąpieniu aktu terroru jest różny u różnych ubezpieczycieli. Dokładnie czytajmy więc warunki ubezpieczeń.

  Ubezpieczyciel może czasem odmówić ubezpieczenia lub wypłaty odszkodowania
  Warto również pamiętać, że posiadanie rozszerzonej polisy turystycznej nie zwalnia nas z ostrożności i odpowiedzialności. Ubezpieczyciel może odmówić wypłaty świadczenia w przypadku, gdy zostaliśmy ranni w wyniku własnej niefrasobliwości. Mowa tu np. o przykładach wychodzenia na miasto podczas godziny policyjnej czy też opuszczanie samodzielnie kurortu mimo wyraźnych wytycznych, by tego nie robić.

  Zdarza się również, że ubezpieczyciele odmawiają sprzedaży polis osobom, które udają się do krajów, przed którymi ostrzega nas Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Jeśli MSZ kategorycznie odradza podróż do danego kraju, warto wziąć to pod uwagę i zmienić destynację.

  Podsumowując, jeśli udajemy się w miejsce, na terenie którego toczą się konflikty lub działają terroryści warto być ostrożnym. Możemy co prawda zakupić dodatkowe polisy turystyczne, które zagwarantują nam pomoc w obliczu takich wydarzeń. Jednocześnie jednak najrozsądniejszym rozwiązaniem jest śledzenie komunikatów MSZ i unikanie tych regionów, w których niebezpieczeństwo jest naprawdę duże.


  Ubezpieczenie a sporty ekstremalne za granicą

  Jak się ubezpieczać, jeśli uprawiam sporty ekstremalne za granicą? Jesteś miłośnikiem sportów ekstremalnych i często trenujesz również podczas wakacji? Z pewnością wiesz więc, jak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie.
  Mowa tu nie tylko o ochraniaczach czy kaskach, które mogą zminimalizować obrażenia w wyniku nieszczęśliwych wypadków, ale również o odpowiednim ubezpieczeniu turystycznym, które ochroni twój portfel, kiedy już wystąpią.

  Zwykła polisa turystyczna to za mało
  Część osób uważa, że wystarczy wykupić standardowe ubezpieczenie turystyczne, by czuć się bezpiecznie. Nie jest to jednak prawdą. Urazy, które mogą powstać w wyniku uprawiania ekstremalnych sportów mogą być znacznie poważniejsze, niż najczęstsze zatrucia czy inne niegroźne dolegliwości. Suma zwykłej polisy turystycznej nie wystarczy więc na pokrycie leczenia za granicami kraju lub na specjalny transport medyczny. Poza tym, ubezpieczyciel może odmówić wypłaty świadczenia lub pomocy w sytuacji, kiedy szkoda powstała podczas sportów ekstremalnych.

  Zgłoś ubezpieczycielowi jakie sporty uprawiasz
  Jak uniknąć tego typu problemów? Przede wszystkim poszukując ubezpieczenia turystycznego koniecznie postaw na szczerość i powiedz swojemu doradcy, jakie sporty uprawiasz. Każda firma ubezpieczeniowa posiada bowiem listę sportów, które uznawane są za szczególnie ryzykowne i niebezpieczne. Osoby, które zamierzają uprawiać je podczas wyjazdu muszą być świadome, że firma ubezpieczeniowa odmówi ubezpieczenia w ramach jednej z podstawowych, standardowych polis turystycznych.

  Istnieje rozwiązanie
  Czy oznacza to jednak, że miłośnicy ekstremalnych sportów nie mogą liczyć na odpowiednią ochronę podczas wyjazdu zagranicznego? Jak się okazuje, nie do końca. Obecnie wiele firm ubezpieczeniowych oferuje bowiem specjalne pakiety dla sportowców, które gwarantują kompleksową ochronę w przypadku powstania kontuzji. Ubezpieczenia te oferują ci fachową pomoc medyczną, pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji oraz, jeśli będzie to konieczne - bezpieczny powrót do kraju. Niektórzy ubezpieczyciele dodają usługi dodatkowe, takie jak dowóz do placówki medycznej, usługi tłumacza czy informowania rodziny o twoim stanie. Nie jest to jednak standardem, dlatego warto dokładnie sprawdzić OWU czyli Ogólne Warunki Ubezpieczenia.

  Nie tylko zdrowie
  Uprawianie sportów ekstremalnych bardzo często wymaga od nas posiadania odpowiedniego, nierzadko bardzo drogiego sprzętu. Deski, rowery, pojazdy, sportowe kamery - wszystko to kosztuje naprawdę sporo. Dlatego też ubezpieczając się na zagraniczny wyjazd, podczas którego chcesz być aktywny, zadbaj również o to, by ubezpieczyć posiadane przez ciebie sprzęty. Możesz wykupić ubezpieczenie, które pokryje koszty zakupu nowego sprzętu w przypadku zniszczenia lub kradzieży.
  Dobrym pomysłem jest również zakup ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Podczas uprawiania sportów ekstremalnych może bowiem dojść do wypadku, w którym ucierpią również inne osoby. W takiej sytuacje pokrycie ich szkód następuje z polisy sprawcy zdarzenia.

  Podsumowując, każda osoba uprawiająca sporty ekstremalne poza granicami naszego kraju powinna być świadoma, że musi być szczera w stosunku do ubezpieczyciela. Tylko w takim wypadku możliwe będzie zapewnienie jej prawidłowej, kompleksowej ochrony zdrowia, życia i mienia.


  Co zazwyczaj wchodzi w zakres Assistance?

  Wśród wielu możliwości, jakie mają turyści jest zakup pakietu Assistance. Co oferuje? Czy warto zdecydować się na takie ubezpieczenie?

  Całodobowa, natychmiastowa pomoc
  Turyści, którzy zdecydują się na zakup pakietu Assistance nie muszą przejmować się różnicami czasu w poszczególnych krajach. W większości firm ubezpieczeniowych otrzymujemy bowiem całodobową ochronę niezależnie od dnia tygodnia. Gdy stanie się coś, co sprawi, że będziemy potrzebować pomocy - możemy liczyć na automatyczne rozpoczęcie działań, które mają nam pomóc.

  Opieka zdrowotna na najwyższym poziomie
  Nie da się ukryć, że najczęstszymi problemami z jakimi zmagają się turyści są choroby i kontuzje. Zwykłe zatrucie pokarmowe czy uraz potrafią skutecznie zepsuć nam wakacje. Pomoc medyczna jest bardzo droga, co więcej, pojawiają się również trudności ze znalezieniem placówki czy wyjaśnieniem personelowi, jaki mamy problem. Decydując się na zakup ubezpieczenia turystycznego z pakietem Assistance nie musimy się tym przejmować. W takiej sytuacji ubezpieczyciel wskazuje miejsce, w którym możesz otrzymać pomoc medyczną, organizuje transport do danej przychodni lub szpitala, a nawet może zorganizować tłumacza, dzięki któremu otrzymanie pomocy medycznej będzie łatwiejsze. Udzieli ci również informacji na temat niezbędnych dokumentów.

  Ochrona dokumentów i mienia
  Jedną z opcji turystycznych pakietów Assistance jest ochrona posiadanych przez nas dokumentów oraz bagaży przed kradzieżą lub zniszczeniem. Jeśli dojdzie do wyżej wymienionych sytuacji, wystarczy, że zatelefonujemy do swojego ubezpieczyciela. Zostaniemy poinformowani o tym, gdzie szukać wsparcia, gdzie znajdują się placówki dyplomatyczne oraz jak wyrobić nowe dokumenty.

  W przypadku utraty bagażu możemy zaś liczyć na wsparcie finansowe. Ubezpieczyciel przekazuje ubezpieczonemu kwotę, która wystarczy na kontynuowanie wakacji. Szybki, natychmiastowy przelew pozwoli nam na zakup najpotrzebniejszych rzeczy oraz bezpieczny powrót do kraju.
  Assistance może również zawierać zabezpieczenie na wypadek problemów z prawem. Wówczas ubezpieczyciel zobowiązuje się np. do wpłaty kaucji lub znalezienia miejscowej pomocy prawnej.

  Assistance dla podróżujących własnym samochodem
  Czasem zdarza się, że na zagraniczne wakacje wybieramy się własnym samochodem czy kamperem. W takim przypadku Assistance również może okazać się niezastąpioną ochroną. Dzięki niemu możemy bowiem liczyć na bezpłatne holowanie, naprawę auta czy otrzymanie auta zastępczego, dzięki któremu nie będziemy musieli przerywać swojej podróży lub opóźniać jej do czasu naprawy auta.
  Jak widać Assistance to kompleksowa ochrona dla wymagających turystów. Warto jednak pamiętać, że poszczególne opcje ubezpieczenia mogą różnić się w zależności od ubezpieczyciela i przed podpisaniem umowy dokładnie sprawdzić jej zakres.