×
  Uśmiechnięta kobieta

  wybierz Eksperta blisko siebie

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit...

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit...

  Umów spotkanie

  Dobre ubezpieczenie jest naszą gwarancją bezpieczeństwa w razie nieszczęśliwego zdarzenia. Ubezpieczamy się coraz chętniej i bardziej świadomie. W 2016 roku Polacy wydali na ubezpieczenia 56 mld zł i otrzymali odszkodowania o wartości aż 38 mld zł. W Open Finance otrzymasz szerokie wsparcie w wyborze ubezpieczenia z zakresem optymalnie dopasowanym do Twoich potrzeb. Ubezpieczysz prywatny majątek, firmę, życie i zdrowie. Nasze bezpieczeństwo warto powierzyć profesjonalistom. 

  Grupa ubezpieczeń na życie daje nam szerokie możliwości ochrony dopasowane do naszych oczekiwań. Warto ubezpieczyć się na życie, by chronić swoją rodzinę. Korzystną formą jest ubezpieczenie ze zwrotem, gdzie po zakończeniu polisy odzyskujemy wpłacone składki. Nasze zdrowie ubezpieczmy dodatkowo na wypadek ciężkich chorób i nieszczęśliwych wypadków. W ofercie znajdą Państwo następujące ubezpieczenia:

  • ubezpieczenie na życie,
  • ubezpieczenie na dożycie,
  • ubezpieczenia ze zwrotem,
  • ciężkie choroby,
  • wypadki,
  • ubezpieczenia + oszczędności,
  • emerytury.

  Umów spotkanie z Ekspertem Open Finance

  Umów spotkanie w oddziale:

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Podaj poprawne dane

  Infolinia 801 600 200

  Umów spotkanie

  Nasza infolinia pracuje od poniedziałku do piątku,
  od godziny 8.00 do 20.00

  Dziękujemy

  Twój formularz został wysłany poprawnie. Skontaktujemy się Tobą w ciągu 24 godzin by porozmawiać o Twoich potrzebach.

  Umów spotkanie

  Dlaczego warto mieć ubezpieczenie na życie?

  Każdy z nas chce czuć się bezpiecznie. To zupełnie zrozumiałe. I choć optymistycznie zakładamy, że nie stanie się nam nic złego, a członkowie naszych rodzin będą cieszyli się dobrym zdrowiem i samopoczuciem, posiadanie polisy zwiększa nasze poczucie bezpieczeństwa. Mamy bowiem świadomość, że w pełni zabezpieczyliśmy się na wypadek różnego rodzaju zdarzeń losowych i w razie ich wystąpienia nie będziemy musieli samodzielnie radzić sobie z ich materialnymi konsekwencjami. Dla wielu osób ma to ogromne znaczenie i pozwala im spać spokojnie.

  Zabezpieczenie w przypadku utraty możliwości spłaty zobowiązań
  W dzisiejszych czasach wielu z nas posiada zobowiązania, takie jak kredyt hipoteczny czy kredyty gotówkowe. O ile ich spłata na co dzień w większości przypadków nie sprawia nam problemu, o tyle w sytuacji, w której dotyka nas choroba lub zostajemy poszkodowani w wypadku, może być nam naprawdę ciężko. Tego typu zdarzenia losowe powodują najczęściej niezdolność do pracy, która może trwać przez wiele miesięcy. Tymczasem na zwolnieniu lekarskim nasze dochody znacznie się zmniejszają, a wysokość rent zdrowotnych bywa bardzo niska.

  Posiadając ubezpieczenie na życie zyskujemy pewność, że poradzimy sobie ze spłatą swoich zobowiązań nawet w tak trudnej sytuacji. Wysokość odszkodowania często pozwala przez wiele miesięcy nie obawiać się zbytniego obciążenia domowego budżetu.

  Środki dla rodziny, która straciła żywiciela
  W sytuacji, w której umiera członek rodziny, który był jej głównym lub jedynym żywicielem, bliscy muszą uporać się nie tylko z bólem, ale również kosztami pogrzebu, które są coraz wyższe oraz znalezieniem sposobu na późniejsze godne życie. Posiadanie ubezpieczenia na życie chroni bliskich w takim przypadku. Mają oni bowiem środki na to, by nie tylko godnie pochować osobę im bliską, ale również żyć bez stresu o brak pieniędzy, dopóki sytuacja się nie unormuje. Taki komfort pozwala na spokojne przeżycie żałoby i daje szansę na odzyskanie wewnętrznego spokoju.

  Pieniądze na kosztowne leczenie i rehabilitację
  W wyniku zdarzeń losowych lub choroby może dojść do poważnych problemów zdrowotnych, które wymagać będą najlepszej opieki. Nasza służba zdrowia nie jest nam często w stanie zapewnić refundacji wielu zabiegów czy nowoczesnych form rehabilitacji. Posiadając ubezpieczenie na życie nie musimy martwić się o koszty związane ze skutecznym leczeniem i skupić się na powrocie do pełni sił i zdrowia.


  Jak ustalić sumę ubezpieczenia na życie?

  Suma ubezpieczenia to kwota pieniężna, która zostaje ustalona podczas podpisywania umowy polisy. Dotyczy ona środków, które zostałyby wypłacone osobom uposażonym w przypadku śmierci osoby, która zawarła umowę ubezpieczenia. Od sumy ubezpieczenia oblicza się też procentowo kwoty odszkodowania za poszczególne uszczerbki na zdrowiu.

  Zapoznaj się z wydatkami twojej rodziny
  Jeśli chcesz wiedzieć, jaka suma ubezpieczenia byłaby optymalna, musisz dokładnie przyjrzeć się swojej rodzinie. Policz wszystkie miesięczne wydatki od zakupu żywności po raty kredytów czy pożyczek. Pozwoli ci to na dokonanie niezbędnych szacunków.

  Jak obliczyć sumę ubezpieczenia?
  Specjaliści od ubezpieczeń nie są zgodni co do tego, w jaki sposób obliczyć sumę ubezpieczenia. Część z nich zaleca, by wynosiła ona sumę trzyletnich zarobków osoby ubezpieczonej. Inni zaś zalecają podliczenie rocznych wydatków rodziny i pomnożenie kwoty przed 6 lub nawet 10.

  Konsultacja z doradcą finansowym może pomóc
  Jeśli mimo wszystko nie jesteś przekonany, czy wybrana przez ciebie wysokość sumy ubezpieczenia jest wystarczająca dla ciebie i twoich bliskich, nie bój się skorzystać z pomocy doświadczonych profesjonalistów. Dobry doradca finansowy dokładnie przeanalizuje sytuację finansową twojej rodziny, jej potrzeby oraz ewentualne zagrożenia i na tej podstawie zaproponuje wysokość sumy ubezpieczenia, która będzie odpowiednia w twoim przypadku. Tego typu spotkania pozwalają w pełni rozwiać wątpliwości.

  Ubezpieczenie dla jednego czy dwóch małżonków?
  Decydując się na zakup ubezpieczenia na życie, będąc w związku małżeńskim, warto zastanowić się nad tym, czy ubezpieczyć się powinna jedna osoba, czy też oboje małżonków. W każdym przypadku warto indywidualnie przeanalizować sytuację materialną rodziny. Jeśli nie jest ona najlepsza, ubezpieczyć powinien się ten z małżonków, który zarabia więcej. Jeśli jednak możemy pozwolić sobie na zakup dwóch polis, jest to znacznie lepszym rozwiązaniem i zabezpieczeniem. Małżonkowie powinni uposażyć się wzajemnie, dzięki temu w przypadku śmierci któregokolwiek z nich druga osoba nie pozostanie bez środków do życia.


  Co wpływa na wysokość składki ubezpieczenia na życie?

  Poszukujesz polisy na życie i podpytujesz znajomych, jakie składki płacą? Z pewnością możesz więc zauważyć, że osoby w podobnym wieku mogą płacić zupełnie inne składki. Wynika to z faktu, że firmy ubezpieczeniowe biorą pod uwagę szereg czynników, które dotyczą wielu cech, jak i oczekiwań osób chcących się ubezpieczyć. Przyjrzyjmy się dokładnie na co mogą zwracać uwagę.

  Wiek
  To jedno z podstawowych kryteriów, które bierze się pod uwagę podczas obliczania składki ubezpieczeniowej. Im osoba starsza, tym więcej będzie musiała płacić za polisę na życie. Jest to całkowicie zrozumiałe. Starsze osoby mają więcej problemów zdrowotnych i mogą częściej potrzebować odszkodowań związanych z chorobami, pobytami w szpitalu czy zabiegami medycznymi.

  Stan zdrowia
  Choć coraz więcej firm ubezpieczeniowych nie wymaga już od swoich klientów wykonania badań wstępnych, które miałyby zdiagnozować stan zdrowia osoby ubezpieczającej się, to wciąż pojawiają się pytania o stan zdrowia, ewentualne choroby oraz problemy zdrowotne. Pozwala to ocenić ubezpieczycielowi ryzyko zgłaszania roszczeń. Osoby, które posiadają problemy ze zdrowiem muszą liczyć się z tym, że ich składka będzie wyższa.

  Suma ubezpieczenia
  To kolejny czynnik, który ma wpływ na wysokość składki. Przypomnijmy, że suma ubezpieczenia jest kwotą pieniędzy, którą otrzymują uposażeni w przypadku zgonu osoby ubezpieczonej. Jeśli wysokość ubezpieczenia jest wysoka, musimy przygotować się na to, że składka, jaką musimy płacić będzie wyższa, niż w przypadku mniejszych sum ubezpieczenia.

  Rodzaj wykonywanej pracy
  Ubezpieczyciel pyta również o to, jaką pracę wykonuje osoba chcąca wykupić polisę. Istnieją bowiem zawody, których wykonywanie wiąże się z większym ryzykiem wypadku. Przykładowo, księgowy i operator maszyn będący w tym samym wieku będą płacić inne składki. Oczywistym jest, że obsługa maszyn wiąże się z większym ryzykiem wypadku przy pracy. Co za tym idzie osoba, która wykonuje tę pracę zmuszona jest do płacenia nieco większych składek.

  Czas trwania polisy
  Również to ma znaczenie przy wysokości składki. Zawierane na wiele lat umowy są dla ubezpieczonych bardziej korzystne, ponieważ mogą oni liczyć na niższe składki. Dlatego też specjaliści od ubezpieczeń zalecają podpisywanie długich umów ubezpieczeniowych w młodym wieku.

  Podsumowując, wysokość składki ubezpieczeniowej zależy od wielu czynników. Każdy przypadek powinien więc być analizowany indywidualnie przez wykwalifikowanego doradcę ubezpieczeniowego. Porówna on stawki w poszczególnych firmach ubezpieczeniowych, co pozwoli nam na znalezienie idealnej, najbardziej opłacalnej oferty.


  Jak wybrać ubezpieczenie na życie do kredytu

  Ubezpieczenie na życie do kredytu hipotecznego i gotówkowego jest wymagane przez większość banków w Polsce. Dzięki polisie ubezpieczyciel ureguluje zobowiązanie wobec banku, gdy kredytobiorca nie będzie mógł spłacać rat. Jednak dobrą ochronę zapewnia tylko dobre ubezpieczenie, jak je wybrać?

  Podstawowe ubezpieczenie na życie wymagane przez bank
  Dla banku najważniejsze jest podstawowe zabezpieczenie spłaty udzielonego kredytu. Aby spełnić wymogi banku, wystarczy więc przedstawić polisę, w której suma ubezpieczenia jest równa wartości kredytu. Zakres podstawowej polisy dla banku obejmuje dwa główne zdarzenia - śmierć ubezpieczonego oraz całkowitą utratę zdolności do pracy zarobkowej. To ogranicza ochronę kredytobiorcy. Takie ubezpieczenie, choć ma atrakcyjną składkę, nie zapewni rodzinie kredytobiorcy środków finansowych do życia i nie zapewni spłaty kredytu w przypadku poważnych problemów ze zdrowiem.

  Ubezpieczenie zdrowia kredytobiorcy
  Dla kredytobiorcy, który jest jednocześnie żywicielem rodziny, podstawowe ubezpieczenie to zdecydowanie za mało. Dobra polisa do kredytu musi obejmować wiele zdarzeń losowych. Bezpieczeństwo finansowe naszej rodziny zapewnią dodatkowe polisy zdrowotne: ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, ubezpieczenie od trwałego inwalidztwa, polisę, która obejmuje poważne zachorowania oraz ubezpieczenie od leczenia szpitalnego. W razie wypadku lub choroby nowotworowej, które czasowo uniemożliwią nam pracę zarobkową, otrzymamy wsparcie finansowe od ubezpieczyciela i utrzymamy regularną spłatę rat.

  Oferta ubezpieczeń na życie do kredytu
  Dobre ubezpieczenie na życie musi nam zapewnić komfort i bezpieczeństwo przy spłacie zobowiązania finansowego. Solidną polisę na życie połączmy z szerokim pakietem ubezpieczeń zdrowotnych, najlepiej w tym samym towarzystwie ubezpieczeń. Warto też rozważyć ubezpieczenie na życie „ze zwrotem” – to ciekawe rozwiązanie, bo po zakończeniu polisy ubezpieczyciel zwróci nam wpłacone składki.

  Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie dla kredytobiorcy?
  Wybierając ubezpieczenie na życie, porównajmy oferty kilku ubezpieczycieli. Polisy na życie znacznie różnią się między sobą, dlatego przy podejmowaniu decyzji przyda nam się wsparcie doradcy finansowego. Sprawdźmy zakres polisy, czyli sytuacje, w których ubezpieczyciel wypłaci nam świadczenie z polisy. Do typowej polisy na życie dobierzmy ubezpieczenia zdrowotne. Nie kierujemy się niską składką, bo to niekorzystne dla nas kryterium wyboru. Ustalmy wysoką sumę ubezpieczenia, koniecznie wyższą niż wartość kredytu, bo tylko tak zapewnimy naszym bliskim dodatkowe zabezpieczenie finansowe.